مرکز پایتخت اوکراین امنیتی شد

اوکراین,پایتخت,امنیتی

مسکو- ایرنا - کیف پایتخت اوکراین از ساعات اولیه بامداد امروز (جمعه) امنیتی شد و صدها مامور ویژه ضد شورش در منطقه مرکزی این شهر مستقر شدند.

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری دولتی اونیان اوکراین، نیروهای ویژه ضدشورش در میدان استقلال، میدان اروپا و چند خیابان مرکزی کیف از جمله کرشاتیک مستقر شده اند.

در این عملیات برای پاکسازی منطقه مرکزی کیف از وجود موانع ایجاد شده توسط معترضان، چند واحد از نیروهای ویژه برکوت شرکت دارند که با شش دستگاه اتوبوس به این منطقه اعزام شده اند.

نیروهای ضدشورش تردد مردم در این منطقه را تحت کنترل دارند و میدان های استقلال و اروپا را به محاصره در آورده اند.

در همین حال به گزارش رسانه های خبری روسی، صدها تظاهرکننده مخالف دولت در پایتخت اوکراین همچنان در اعتراضات در میدان های استقلال و اروپا شرکت دارند.

این در حالیست که ویکتور پشونکا دادستان کل اوکراین امروز به خبرنگاران گفت: سازمان امنیت اوکراین علیه شماری از شرکت کنندگان در ناآرامی های کیف پرونده تشکیل داده است.

وی افزود: این افراد متهم به تلاش برای براندازی حکومت شده اند و مجازات کیفری برای افراد متهم به این جرم در قوانین کیفری اوکراین پیش بینی شده است.

اوکراین و بویژه کیف پایتخت این کشور از روز 21 نوامبر گذشته و به دنبال خودداری رییس جمهوری این کشور از امضای قرارداد همکاری تجاری با اتحادیه اروپا صحنه اعتراضات و تظاهرات گسترده بود.

اروپام/2242**518**1479
کد N20272