اظهارات نسبت داده شده به نماینده پوتین در خصوص سوریه تکذیب شد

واحد مرکزی خبر نوشت:

سفارت روسیه در دمشق اظهارات نسبت داده شده به نماینده ویژه رئیس جمهور روسیه در امور خاورمیانه در خصوص سرنوشت سیاسی بشار اسد رئیس جمهور سوریه و نامزدی وی برای ریاست جمهوری این کشور را کاملا رد کرد. 

به گزارش شبکه تلویزیونی سوریه،‌ سفارت روسیه در دمشق در پاسخ به پرسش خبرگزاری رسمی سوریه ( سانا) درباره خبر برخی از رسانه ها و خبرگزاریها که مطالبی را به نقل از میخائیل بوگدانف در خصوص نامزدی بشار اسد برای ریاست جمهوری مطرح کرده‌اند ، اعلام کرد این مطالب بی‌پایه و اساس و کاملا نادرست است.
سفارت روسیه افزود: متن اصلی مصاحبه مطبوعاتی با بوگدانف بر روی پایگاه اینترنتی خبرگزاری اینترفاکس روسیه و وزارت خارجه این کشور موجود است.
سفارت روسیه تصریح کرد در موضع روسیه در قبال مسئله حل بحران سوریه هیچ تغییری به وجود نیامده است و مسکو اعتقاد راسخ دارد همه موضوعات مربوط به آینده سوریه از جمله رئیس جمهور آن باید توسط خود سوریها و از طریق گفتگو بین سوریها و بدون مداخله خارجی حل وفصل شود و کنفرانس ژنو2 یک فرصت جدی برای تحقق این مطلب است.
گفتنی است خبرگزاری رویترز از جمله رسانه هایی است که اعلام کرده بود : بوگدانف گفته است اظهارات بشار اسد در خصوص قصدش برای انتخاب مجدد در انتخابات ریاست جمهوری سال 2014 میلادی به آرامش اوضاع در سوریه کمکی نمی‌کند.

4949

کد N20057

خواندنی از سراسر وب