ˈراشد الغنوشیˈ بر ادامه روند دموکراسی در تونس تاکید کرد

تونس,النهضه

تهران- ˈ راشد الغنوشی ˈ رییس جنبش النهضه تونس در دیدار با هیاتی از وزارت امور خارجه امریکا تاکید کرد ، دولت تونس مصمم است به رغم مشکلات سیاسی موجود، روند دموکراسی در کشور را ادامه دهد.

پایگاه خبری ˈ الشروق ˈ تونس روز جمعه گزارش داد ، در دیدار روز پنجشنبه الغنوشی با ˈ ویلیام ربوک ˈ معاون وزیر امور خارجه در امور کشورهای مغرب عربی، موضوع توافق گروههای سیاسی برای انتخاب نخست وزیر جدید تونس بررسی و آن را گامی مثبت ومهم برای ثبات این کشور ارزیابی کردند.

الشروق به نقل از الغنوشی افزود اداره تونس نیاز به حضور تمامی طیف های سیاسی و دلسوز به انقلاب مردمی دارد وباید از توانایی های آنها در این مورد بهره گرفت.

به گفته رییس جنبش النهضه تونس ، نمی توان بدون توافق سیاسی میان گروه های مختلف، چالشهای اقتصادی وامنیتی را از بین برد.

الغنوشی تاکید کرد با اجرای نقشه راه مناسب برای اداره کشور، قصد داریم تونس را به عنوان یک نمونه قابل توجه در جهان اسلام معرفی کنیم .

از سوی دیگر وی در دیدار با ˈمصطفی بن جعفرˈ رییس مجلس موسسان تونس که مسئولیت تدوین قانون اساسی جدید کشور را برعهده دارد تاکید کرد جنبش النهضه همچنان در صحنه سیاسی کشور حضور خواهد داشت .

وی با اشاره به انتخاب ˈ مهدی جمعه ˈ به عنوان نخست وزیر جدید موقت تونس از سوی هیات گفت وگوی ملی تاکید کرد با توجه به حضور اعضای برجسته النهضه در مجلس موسسان ، این جنبش تلاش خواهد کرد خواسته مردم و اهداف انقلاب مردمی تونس را دنبال کند.

اعضای کمیته گفت وگوی ملی تونس هفته گذشته بمنظور پایان بخشیدن به ماه ها کشمکش سیاسی در این کشور واقع در شمال آفریقا، تصمیم گرفتند ˈ مهدی جمعه ˈ وزیر صنایع دولت موقت تونس را به عنوان نخست وزیرموقت انتخاب کنند .

خاورم**1385
کد N19998