آیت الله هاشمی رفسنجانی:

در تعارضات بین مردم و حکومت ها، روحانیت همیشه با مردم بوده است

هاشمی رفسنجانی,در جمع طلاب

تهران - ایرنا- رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام با اشاره به سوابق روحانیت در تاریخ ایران، اظهار داشت: در تعارضات بین مردم و حکومت ها ، روحانیت همیشه با مردم بوده و بیوت علما پناهگاه مظلومان محسوب می شد.

به گزارش ایرنا، آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی پنج شنبه شب در جمع طلاب ، روحانیون ، علما و فضلای استان کرمان، اعتماد مردم به روحانیت را سرمایه ارزشمندی برای تعمیق اعتقادات دینی سطوح مختلف جامعه دانست و گفت: هر کس دانسته یا ندانسته ارزش این قشر مورد احترام مردم را مخدوش کند مرتکب گناه نابخشودنی می شود.

وی با اشاره به یک اتفاق تاریخی در زمان حضرت یوسف که کسی با ادعای دروغین مردم را منحرف کرد و پس از مدتی پشیمان شد ، افزود: خداوند به حضرت موسی فرمودند که برای قبولی توبه باید همه کسانی را که منحرف کرده، آگاه نماید.

عضو مجلس خبرگان رهبری با ارائه تحلیلی از اتفاقات تاریخی دهه اخیر در جمهوری اسلامی ایران، تصریح کرد: متاسفانه بعضی از بزرگان روحانیت در حمایت از یک جریان ناشناخته، طریق تقدیس پیمودند و بالطبع تمام عملکرد منفی آن جریان به حساب روحانیت و حوزه علمیه نوشته شد.

وی با اشاره به جایگاه همیشگی روحانیت در جامعه اسلامی، گفت: مردم ایران پس از تخریب ها و توهین ها علیه روحانیت، در انتخابات اخیر از میان شخصیت های موجه و مورد تایید نظام به تنها نامزد روحانی رای دادند که نشان می دهد جامعه دینی حساب روحانیت اصیل را از مدعیان جدا می داند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی در بخش دیگری از سخنان خود به نعمت های خداوندی در سرزمین ایران اشاره کرد و افزود: خداوند در کنار عنایت منابع غنی و جغرافیای راهبردی؛ عشق به اسلام و مکتب اهل بیت را نیز در دل مردم جاودان کرد.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام ، آسمان و زمین و دریای ایران را چهار راه ارتباطی جهان برای عبور هواپیماها؛ خطوط انرژی و ارتباطی(فیبر نوری) و کشتی ها دانست و گفت: برای بهره برداری درست از این امتیازات باید اصول ورود به معاملات جهانی را در ادبیات و رفتار دیپلماتیک رعایت کنیم.

وی افزود: اگرچه درچند سال اخیر با حرف های نسنجیده و رفتارهای شعاری دیگران را علیه خویش تحریک کردیم ولی با روی کار آمدن دولت تدبیر و امید، شرایط تغییر کرد و دنیا خواهان تجدید روابط با ایران است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، تدبیر در تصمیمات سیاسی و اقتصادی را شرط اول مسئولیت پذیری برای ایران اسلامی دانست و گفت: اگر ظرفیت های بالقوه کشور را به فعلیت می رساندیم؛ دنیا خود را مسئول حفط امنیت ایران می دانست.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین حضور روحانیون کرمانی در تاریخ ایران، حوزه های علمیه کشور و شهرهای مختلف استان را بسیار برجسته دانست و گفت: نمونه این قشر ، آیت الله جعفری هستند که همچنان در صراط مستقیم انقلاب و بدون گرایش های سیاسی منشا خدمت است.

وی افزود: امیدوارم علما و مسئولان استان با عقلانیت برای توسعه متوازن استان کرمان تصمیم گیری و عمل کنند که دوران تصویب صدها طرح در یک جلسه دو ساعته گذشته است.

آیت الله هاشمی رفسنجانی، غارت بیت المال مخصوصاً قشر زحمت کش کارگر در سازمان تامین اجتماعی را کاری بسیار زشت و به دور از فرهنگ مدیریتی دانست و گفت: هیچ توجیهی پذیرفته نیست که از حقوق بازنشستگان مظلوم ، به دلایل مختلف حاتم بخشی کنند.

رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام، انتشار تدریجی برخی از اسناد مربوط به فساد اداری در دولت گذشته و اعتراف یکی از مسئولین برای پرداخت کارت هدیه به مسولین قوای مختلف را تاسف بار و به دور از شان نظام اسلامی دانست و اظهار داشت: خدا را شکر که مردم هوشیار ایران اشتباهات و گناهان افراد مدعی را به حساب دین و مذهب و نظام نمی گذارند.

در آغاز این دیدار، آیت الله سید یحیی جعفری نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه کرمان و مهندس علیرضا رزم حسینی استاندار با خیرمقدم به آیت الله هاشمی رفسنجانی و ارائه گزارشی از اوضاع فرهنگی و سیاسی استان، به بیان برنامه های آینده استان برای تعمیق وحدت ، دوری از جناح بازی و توسعه پایدار پرداختند.

** شبد ** 1528 ** 3404
کد N19931