دیدار جوان ترین وزیر خارجه اتحادیه اروپا با بان کی مون

آمریکا اروپا

"سباستین کورتز" وزیر خارجه 27 ساله اتریش با دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اشپیگل، "سباستین کورتز" که از روز دوشنبه به عنوان جوان ترین وزیر خارجه اتریش کار خود را آغاز کرده است در نخستین ماموریت خارجی خود به کرواسی رفت. وی قرار است امروز پنج شنبه با "وسنا پوسیچ" همتای کروات خود دیدار کند.

کورتز 27 ساله که جوان ترین وزیر خارجه در اتحادیه اروپا نیز به شمار می رود، قرار است به زودی با "بان کی مون" دبیرکل سازمان ملل متحد دیدار کند. این در حالی است که انتخاب وی به عنوان وزیرخارجه با انتقاد زیادی در اتریش مواجه شده است و بسیاری وی را فاقد تجربه کافی برای این سمت می دانند.

کورتز طی مصاحبه ای با روزنامه کوریر اتریش در پاسخ به انتقادها گفته است: من کتمان نمی کنم که برای این سمت خیلی جوان هستم، اما می خواهم برای اتریش جوان و مدرن، نماینده خوبی باشم. کورتز که نخستین بار در انتخابات سال 2009 توجه رسانه ها را به خود جلب کرد در سن 25 سالگی به عنوان دبیرکل امور همزیستی حزب "ÖVP" انتخاب شد.

به این ترتیب کورتز جوان در مواجهه با دیپلمات های با تجربه ای مانند "سرگئی لاوروف" وزیر خارجه روسیه، "فرانک والتر اشتاین مایر" وزیر خارجه آلمان و "جان کری" وزیر خارجه آمریکا کار سختی پیش رو دارد.