گزارش باهنر از وضع اقتصادی باقی مانده برای دولت دهم:رکود و تورم امروزدرطول تاریخ انقلاب بی سابفه است

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در نشست دانشگاهیان بناب سخنرانی کرد.

به گزارش خبرگزاری فارس  محمدرضا باهنر ظهر امروز در نشست اساتید و دانشگاهیان بناب در دانشگاه این شهرستان با ابراز امیدواری به اینکه در چهار سال آینده و شاید هشت سال آینده شاهد رشد شاخصه‌ها در کشور باشیم گفت: شرایط سنگینی نیز پیش رو هست که باید با صبر و حوصله و البته با دقت این گره باز شود.

وی با بیان اینکه حدود 28 سال سابقه حضور در دولت‌های بعد از انقلاب در مجلس را دارد، گفت: در طول سی سال دولت‌ها کاملاً متفاوت بوده‌اند.

این نماینده مجلس شورای اسلامی ادامه داد: امروز اگر بخواهیم مسائل کشور را ردیف کنیم، شاید صدها مسئله داریم، ولی شاخص رکود و تورم که امروز بعد از انقلاب در کشور بی‌نظیر بوده است!

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام همچنین با بیان اینکه در سایه تلاش‌های نیروهای اطلاعاتی و امنیتی ما معضل و مشکل اساسی در مقوله امنیت نداریم، خاطرنشان کرد: تاسوعا و عاشورای همین امسال دشمنان نقشه‌های زیادی برای اجرا داشتند که بچه‌های اطلاعاتی آن چنان بر مسائل امنیتی اشرافیت دارند که در همان مبداء حرکت چتر اطلاعاتی ما بر آنها سایه انداخته است و این جزو اقرارهای بسیاری از کشورهای منطقه است.

باهنر تصریح کرد: امنیتی که توسط نیروهای اطلاعاتی و امنیتی در کشور بوجود آمده، کاملاً بی‌نظیر است، ولی هیچ‌کس شاکر این نعمت نیست.

با وجود گرانی در کشور قدرت خرید ایرانی‌ها در رده سی‌ام دنیا قرار دارد

نایب رئیس دوم مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود گرانی موجود در کشور قدرت خرید سرانه ما در دنیا در رده سی‌ام بین تمام کشورهای دنیاست و از برخی کشورهای اروپایی نیز بهتر است.

وی سپس با اشاره به موضوع مذاکرات گروه 1+5 گفت: طبق فرموده مقام معظم رهبری باید از تیم مذاکره کننده حمایت کنیم و در عین حال مراقب آنها باشیم.

باهنر اظهارات اخیر اوباما و جان کری را درخصوص عدول از توافقنامه نشست ژنو را ناشی از فشارهای وارده از سوی صهیونیست‌ها و پاسخ به سنای آمریکا دانست و گفت: تحلیل من این است که آمریکا در نهایت به تعهدات خود عمل خواهد کرد.

دبیرکل جامعه اسلامی مهندسین همچنین با اشاره به اقتدار جمهوری اسلامی در دنیا اظهار کرد: ما طرحی در مجلس درحال آماده کردن داریم که غنی‌سازی را به 60 درصد برسانیم.

وی تورم و بیکاری را از مشکلات اساسی حاکم بر کشور نام برد و گفت: اگر بگوییم امروز در تمام خانواده‌ها یکی دو نفر افراد بیکار وجود دارد، اغراق نکرده‌ایم.

بخشی از گرانی‌ها ناشی از عدم خردورزی و بی‌تدبیری است

باهنر تصریح کرد: این کمال بی‌انصافی است که بیش از 30 درصد گرانی‌ها را به گردن تحریم‌ها بیندازیم؛ بلکه قسمتی از این گرانی‌ها ناشی از عدم خردورزی و شجاعت و بی‌تدبیری است.

200 هزار صندلی خالی در مدارس غیرانتفاعی کشور

رئیس جبهه پیروان خط امام و رهبری با اعلام اینکه کشور را گران اداره می‌کنیم؛ گفت: دولت امروز بطور متوسط بابت سرانه هر یک از دانش‌آموزان 1.5 میلیون تومان برای آموزش و پرورش پرداخت می‌کند، در حالی که هم اکنون 200 هزار صندلی خالی در مدارس غیرانتفاعی داریم که برای پرکردن هر صندلی توسط بخش خصوصی 600 هزارتومان درخواست می‌کند.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در بخش پایانی سخنان خود درخصوص مسکن مهر در کشور نیز اظهار کرد: با وجود اینکه با اجرای این طرح افرادی که تا آخر عمر نمی‌توانستند برای خود سرپناهی درست کنند، صاحب سرپناه شدند. ولی در کنار آن فقط از رهگذر مسکن مهر 17 میلیون خانوار هرکدام 10 واحد درصد تورم را به جامعه تحمیل کردند.

 

1717

کد N19472