فلاحت پیشه: تخریب ظریف در راستای منافع ملی ما نیست

محمدجواد ظریف,حشمت‌الله فلاحت‌پیشه

حشمت الله فلاحت پیشه معتقد است که عملکرد ظریف و تخصص وی قابل دفاع و مثبت است.

حشمت الله فلاحت پیشه نماینده پیشین مجلس شورای اسلامی و کارشناس مسایل سیاست خارجی در گفت و گو با خبرگزاری خبرآنلاین درباره عملکرد وزیر امورخارجه کشورمان گفت: اعتقاد من بر این است که برای ارزیابی عملکرد دیپلمات​هایمان باید از دو جنبه و منظر نگاه کنیم.

وی در توضیح این مطلب گفت: اولا باید آن ها را از درون ساختار و دستگاهی که تصمیم گیری می​کنند ببینیم و دوم بر اسا عملکرد شخصی و تخصصی که دارند. یعنی برای اریابی عملکرد آقای ظریف اولا باید ببینیم که چگونه ایشان در درون ساختاری که در حوزه سیاست خارجی تصمیم گیری می کند عمل نموده است و در ثانی ببینیم شخص ایشان چه تخصصی داشته اند.

فلاحت پیشه افزود: من با این دو فاکتور عملکرد آقای ظریف را قابل دفاع می​دانم. تصمیم​گیری درباره پرونده هسته​ای کشورمان در غالب شورای عالی امنیت ملی انجام می​گیرد و این اشتباه است که فکر کنیم که تنها عملکرد شخصی ایشان است. وزارت خارجه تنها اجرا کننده است.

این نماینده پیشین همچنین گفت: با شناختی که من از ایشان و سابقه 20 ساله ایشان می​شناسم و با عملکردی که از ایشان در پیشبرد پرونده هسته​ای کشورمان دیدم، به نظر من ایشان یکی از ماهرترین دیپلمات​های ما هستند.

فلاحت پیشه با اشاره به انتقادها و تخریب​هایی که از سوی برخی روزنامه​ها و رسانه​های علیه ظریف می​شود گفت: من با نظر این رسانه​های مخالف هستم و تخریب آقای ظریف را در راستای منافع ملی نمی​بینم. موضوع هسته​ای آنقدر حساس است که در دست یک شخص نیست اما تخریب وزیر امورخارجه در راستای منافع ملی ما نیست.

17219

 

 

کد N19202