ششمین جلسه دادگاه رسیدگی به اختلاس در بیمه ایران: /۵/

متهم «ک.ه»: هیچ وجهی از «د.س» دریافت نکرده‌ام

سیاست داخلی

قاضی محمدی‌کشکولی در این لحظه ختم ششمین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی دادگاه سه‌شنبه هفته آینده ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.

متهم (ک.ه) در پاسخ به قاضی اظهار داشت: من هیچ وجهی از (د. س) دریافت نکرده‌ام و اگر خرید مبلمانی بوده توسط خودم بوده و ملکی که هم خریداری کردم به صورت قسطی خریدم که در اوایل سال ۲۰۱۳ به من تحویل داده شد و هنوز هم در حال پرداخت اقساط آن هستم و دوستی من هم با ایشان صرفا یک رابطه اجتماعی بوده و تا قبل از این اتفاقات ایشان در نزد من بسیار انسان شریفی بوده است.
به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه ششمین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران به ریاست قاضی محمدی کشکولی یکی دیگر از متهمین به نام (ک. ه) جهت مواجه حضوری با متهم (د. س) به جایگاه فراخوانده شد. قاضی خطاب به متهم (ک. ه) ضمن اعلام مجدد موارد اتهامی وی از متهم خواست که اگر بیرون از دفاعیات خود دفاع دیگری دارد عنوان کند.
متهم (ک. ه) در پاسخ به قاضی اظهار داشت: من هیچ وجهی از (د. س) دریافت نکرده‌ام و اگر خرید مبلمانی بوده توسط خودم بوده و ملکی که هم خریداری کردم به صورت قسطی خریدم که در اوایل سال ۲۰۱۳ به من تحویل داده شد و هنوز هم در حال پرداخت اقساط آن هستم و دوستی من هم با ایشان صرفا یک رابطه اجتماعی بوده و تا قبل از این اتفاقات ایشان در نزد من بسیار انسان شریفی بوده است.
قاضی خطاب به (د. س) از وی خواست ضمن ادای سوگند اعلام کند که آیا اظهارات متهم (ک. ه) را می‌پذیرد یا خیر؟
(د. س) ضمن ادای سوگند با بیان اینکه من هیچ رشوه‌ای به (ک. ه) پرداخت نکرده‌ام، اظهارات گذشته خود را علیه (ک. ه) پس گرفت و گفت: زمانی که من این اظهارات را علیه (ک. ه) عنوان کرده‌ام در شرایط روحی مناسبی نبوده‌ام.
در ادامه قاضی خطاب به (الف. س) خواست تا در مواجه حضوری با (د. س) در جایگاه حاضر شود و از وی خواست به دفاع از خود بپردازد. که (الف. س) در دفاعیات خود خطاب به دادگاه اعلام کرد: به جز دفاعیاتی که در جلسات قبل ابراز کردم دفاع دیگری ندارم.
در ادامه قاضی خطاب به (د. س) گفت: در مرحله تحقیقات مقدماتی اظهار کردی که ۴۰۰ میلیون ریال به (الف. س) کارمند بانک به عنوان رشوه پرداخت کرده‌اید آیا اظهارات خود را می‌پذیرید یا خیر؟ که (د. س) در پاسخ گفت؛ زمانی که (الف. س) کارمند بود من وجوهی را به وی پرداخت نکردم و ایشان در زمان بازنشستگی به عنوان کار‌شناس در نزد من مشغول کار شدند و من از این بابت وجهی را به عنوان حقوق به ایشان پرداخت می‌کردم.
وی در خصوص رقم دقیق وجوه پرداختی از این بابت به (الف. س) گفت: در مورد مبلغ دقیق پرداختی به ایشان حضور ذهن ندارم.
در ادامه نماینده دادستان از (د. س) خواست که توضیح دهدکه چرا از میان کارمندان بانک تنها به این اشخاص این ارقام را پرداخت کرده است.
در ادامه جلسه دادگاه، قاضی خطاب به متهمه «ن. خ» گفت: شما متهم به معاونت در اختلاس و پولشویی به مبلغ ۸۵۳ میلیون و ۶۸۰ ریال هستید، آخرین دفاعیات خود را بیان کنید؟
متهمه پاسخ داد: چنین اتهامی را همان‌طور که قبلا هم گفتم قبول ندارم؛ چرا که پنج فقره چک را پدرم به منزل می‌آورد و من با پدرم به بانک می‌رفتیم و چک‌ها را وصول می‌کردم و پول‌ها را تحویل پدرم می‌دادم.
وی ادامه داد: ظهرنویسی چک‌ها را پدرم انجام می‌داد و زمانی که از او می‌پرسیدم چرا آدرس‌ها را اشتباه می‌نویسی به من می‌گفت که به دلیل مسائل اداری این کار را انجام می‌دهد.
قاضی خطاب به متهمه گفت: این چک‌ها به اسم شما صادر نمی‌شد پس چگونه شما چک‌ها را وصول می‌کردید؟ متهمه پاسخ داد: نمی‌دانم، مشکلی در این کار وجود نداشت. قاضی بار دیگر از «ن. خ» پرسید آیا می‌دانستید چک‌ها متعلق به پدرت نبود؟ متهمه پاسخ داد: بله می‌دانستم. پدرم می‌گفت که چک‌ها برای «ح. ن» شوهر عمه‌ام است.
در ادامه جلسه دادگاه قاضی از متهمه «و. غ» خواست تا در جایگاه قرار بگیرد و خطاب به وی گفت که شما متهم به معاونت در اختلاس و پولشویی به مبلغ یک میلیارد و ۷۵۸ میلیون و ۷۰۵ هزار ریال هستید، آیا این اتهامات را قبول دارید؟
متهمه پاسخ داد: خیر، همان‌طور که در دفاعیات قبل گفته‌ام قبول ندارم.
قاضی خطاب به متهمه گفت: آیا می‌دانستید چک‌ها برای چه کسی است؟ که متهمه پاسخ داد: بله، می‌دانستم چک‌ها برای آقای «ح. ن» بود.
قاضی محمدی‌کشکولی در این لحظه ختم ششمین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران را اعلام کرد و گفت: جلسه بعدی دادگاه سه‌شنبه هفته آینده ساعت ۹ صبح برگزار می‌شود.

کد N19109