نوبخت در پاسخ به مهر:

اعلام آمادگی دولت برای اجرای قانون تشکیل سازمان مدیریت در صورت تایید شورای نگهبان

دولت

سخنگوی دولت در خصوص احتمال ایجاد تغییر در مصوبه مجلس برای احیای سازمان مدیریت با توجه به اختیارات قانونی رئیس جمهور، گفت: اگر مصوبه مجلس به تایید شورای نگهبان برسد و قانون شود قطعاً مجری قانون خواهیم بود.

به گزارش خبرنگار مهر، محمدباقر نوبخت در حاشیه هیات دولت در پاسخ به سوال خبرنگار مهر درباره این که پس از تصویب تشکیل سازمان مدیریت و برنامه ریزی از سوی مجلس امکان دارد با توجه به اختیارات پیش بینی شده برای رئیس جمهور در قانون مصوب تغییرات ایجاد شود یا خیر؟ اظهار کرد: اگر مصوبه مجلس به تایید شورای نگهبان برسد و قانون شود دولت قطعاً مجری قانون خواهد بود.

وی در پاسخ به دیگر سوال خبرنگار مهر درباره شنیده شدن زمزمه هایی مبنی بر انتقال پرونده هسته ای از وزارت خارجه به شورای عالی امنیت ملی با توجه به اتفاقات به وجود آمده درباره توافقنامه افزود: در ارتباط با پرونده هسته ای آقای ظریف وزیر امور خارجه صبح امروز گزارشی را به هیات دولت ارایه کردند که بد نیست اطلاعات این گزارش را برای شما بازگو کنم.

سخنگوی دولت تصریح کرد: ایشان در این گزارش درباره تاکید وزیران کشورهای اروپایی به خانم اشتون مبنی بر اینکه زودتر از زمان مقرر به مفاد توافقنامه عمل کنند گزارش داد و لذا توافقات صورت گرفته با قوت اجرا خواهد شد.

وی یادآور شد: با توجه به این که توافقی برخلاف خواست صهیونیست ها انجام شده است امکان دارد در آینده هم تلاش هایی برای عمل نشدن به این توافقنامه با لابی صهیونیستی صورت گیرد و آنها بر برخی افراد در آمریکا و اروپا تاثیر بگذارند تا آنها نیز خلاف توافقنامه سخن بگویند این موضوع طبیعی است.

نوبخت تاکید کرد: آنچه مبنای نظر قرار خواهد گرفت توافق مکتوب است و سخنان افراد هیچ تاثیری در اتقان این توافقات نخواهد داشت.  توافقنامه ژنو پس از تنظیم مورد تایید مقامات نظام جمهوری اسلامی و مقامات غربی رسیده است.

معاون رئیس جمهور اضافه کرد: با توجه به بی اعتمادی که ظرف ده ها سال بین ایران و غرب صورت گرفته است قطعاً ممکن است تا رسیدن به یک راه حل نهایی و برداشتن کامل تحریم های ظالمانه به دفعات با قهر و آشتی مواجه شویم که این موضوع جای نگرانی ندارد.

وی در پاسخ به سوال دیگر خبرنگار مهر درباره انتشار اخباری مبنی بر موکول شدن سفرهای استانی دولت به سال آینده و این که چه رویکردی در این سفرها مورد نظر خواهد بود اظهار کرد: سفرهای استانی در دولت تدبیر و امید با کیفیت بهتر انجام خواهد شد تا اهداف مورد نظر در جهت پیوند بیش از پیش مردم با دولت صورت گرفته و مسئولان با مسایل منطقه ای آشنایی بیشتری پیدا کنند.

نوبخت افزود: انجام سفرهای استانی از سوی دولت در حال پیگیری است و ممکن است رئیس جمهور با شکل گذشته این سفرها را انجام ندهد همان طور که ملاحظه کردید چندی پیش دکتر روحانی در سفر به بوشهر که به خاطر وقوع زلزله ناگوار انجام شد از فعالیت های انجام شده بازدید کردند و همچنین در جریان آخرین اقدامات در پارس جنوبی قرار گرفتند لذا اگر این رویکرد را مورد نظر قرار دهیم سفرها در حال انجام است.

وی یادآور شد:  بنده روز گذشته دو سفر به استان های همدان و کرمانشاه داشتم و جلساتی را با شورای اداری استان و نمایندگان استان ها برگزار کردم. وزیران هم به همین ترتیب به سفرهای استانی می روند اما اگر انتظار سفر شخص رئیس جمهور و تمامی وزیران است باید با دقت بیشتر صورت گیرد.

سخنگوی دولت با بیان اینکه هم اکنون بیش از 2900 پروژه عمرانی نیمه تمام در کشور وجود دارد گفت: یکی از دغدغه های ما در بودجه که مسایلی را هم به وجود آورد این بود که بودجه به بخشی از طرح های خاص اختصاص پیدا کند یا اینکه به صورت علی السویه یک بخشی از بودجه را به هر طرح اختصاص داده و آن را در بین همه طرح ها تقسیم کنیم. لذا تسریع در بهره برداری از طرح ها به مراتب برای ما اهمیت بیشتری دارد و این که به طرح های باقی مانده اضافه کنیم.

وی یادآوری کرد که سفرهای استانی رئیس جمهور و اعضای دولت در آینده با مطالعه و دقت بیشتر انجام خواهد شد.