جنگجوی معروف انگلیسی در دیرالزور سوریه کشته شد

فارس نوشت:

«افتخار جمان» عضو انگلیسی گروه تروریستی «داعش» که به سبب پیام‌های ویدئویی که برای تشویق همفکرانش به حضور در سوریه منتشر می‌کرد و مصاحبه‌اش با شبکه «بی‌بی‌سی» کاملا شناخته شده بود، اخیرا در جریان نبرد با ارتش سوریه، کشته شده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از روزنامه دیلی‌تلگراف، یکی از شناخته‌شده‌ترین جنگجویان انگلیسی در سوریه، اخیرا در جریان نبرد با نیروهای ارتش در استان «دیر الزور» در شرق سوریه کشته شده است. این خبر را خانواده وی و مخالفان سوری اعلام کرده‌اند.
«افتخار جمان» 23 ساله عضو گروه تروریستی «داعش» (دولت اسلامی عراق و شام) بوده و در حین حمله به یک انبار تسلیحاتی کشته شده است. داعش و جبهه‌النصره اصلی‌ترین گروه‌های تروریستی وابسته به القاعده در سوریه هستند.
رسانه‌های محلی سوریه گزارش داده‌اند که علاوه بر جمان، یک انگلیسی دیگر نیز در جریان این نبرد کشته شده، اما منابع مخالفان هنوز این خبر را تائید نکرده‌اند.
جمان به سبب پیام‌های ویدئویی که برای تشویق هم‌فکرهای خود به حضور در سوریه در اینترنت منتشر می‌کرد، بسیار معروف شده بود. وی حتی در برنامه «نیوزنایت» شبکه بی‌بی‌سی هم مصاحبه کرده بود.
وی پنجمین تبعه بریتانیایی است که رسما خبر مرگ وی در سوریه و در جریان نبرد در کنار گروه‌های تروریستی فعال در سوریه اعلام می‌شود.
پیش از این وزارت کشور و همچنین دستگاه‌های اطلاعاتی انگلیس هم رسما اعلام کرده‌اند ده‌ها انگلیسی و صدها اروپایی در سوریه در حال جنگ هستند.
«چارلز فار» مدیر دفتر امنیت و مبارزه با تروریسم انگلیس چندی قبل با حضور در پارلمان انگلیس حضور اتباع این کشور در سوریه را «چالشی آشکار» برای بریتانیا توصیف کرده بود. این مأمور سابق سازمان ام‌آی‌6 همچنین تصدیق کرده که گزارش‌های منتشر شده مبنی بر سفر تعدادی بین 70 تا 100 نفر از انگلیس به سوریه «خیلی دور از واقعیت نیست».

5252

کد N18934