باهنر در پاسخ به ایلنا:

هیات رئیسه درحال تبدیل گزارش تحقیق و تفحص به دادخواست است

مجلس

مرتضوی و افراد بزرگ‌تر از او نیز اگر جواب بدهند مهم نیست، شاید وی در دادگاه هم بتواند ثابت کند تامین اجتماعی معامله‌ای با بابک زنجانی نداشته است؛ اما پاسخ‌های رسانه‌ای فایده‌ای ندارد.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه پرونده گزارش تحقیق و تفحص از سازمان تامین اجتماعی هنوز به قوه قضائیه ار جاع نشده است، گفت: هم‌اکنون در حال تبدیل گزارش تحقیق و تفحص به داد خواست هستیم، نمی‌توان گزارش را به شکل اولیه خود را به قوه قضاییه ارجاع دهیم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، محمد‌رضا باهنر در نشست امروز صبح(26 آذر) با اصحاب رسانه در پاسخ به سوال خبرنگار ایلنا، درخصوص گزارش هیات تحقیق و تفحص مجلس از سازمان تامین اجتماعی گفت:‌ ای کاش این گزارش به شکل بهتری تنظیم می‌شد. اینکه بخواهیم همه چیز را با یکدیگر مرتبط کنیم باعث می‌شود تا مساله برای همه مشتبه شود.

وی افزود: ممکن است یک قانون قابل نقد باشد‌، اما کسانیکه مبتنی بر قانون حتی قوانین قابل نقد اعمالی راانجام دهند، قابل تعقیب نخواهند بود. مشکل جایی ایجاد می‌شود که تخلف از قانون صورت گیرد متاسانه در این گزارش نیز برخی مسائل قانونی قابل نقد وجود داشت که با دیگر مسائل خلط شده بود.

نایب رئیس مجلس شورای اسلامی همچنین یادآور شد: مسئولین کشور از شخص رئیس جمهور تا وزرا و مدیران کل و نماینده‌ها دارای یک سری اختیارات قانونی هستند. هر یک از آن‌ها دارای ارباب رجوع بوده و نیاز به امکانات دارند، در مواردی ممکن است کار برخی از مراجعین بسیار ضروری باشد و از طریق سیستم اداری قدری طولانی شود، برای همین در مجلس هرازگاهی ما به برخی نمایندگان ۲ تا ۳ میلیون تومان پول می‌دهیم تا صرف موارد ضروری حوزه انتخابیه خود کنند و این مبلغ ناچیزی است.

باهنر با تاکید بر اینکه توقعات موکلین از نمایندگان فرا‌تر از این مبالغ است، گفت: رئیس جمهور در دولت نهم و دهم در هر سفر علاوه بر بودجه‌های عمرانی ده‌ها میلیارد کمک‌های موردی انجام می‌داد که البته ما کار با درست بودن یا نبودن آن نداریم. توقع هم نداریم که نمایندگان مجلس در آن حد کمک کنند.

وی ادامه داد: ضمن اینکه طبق آیین‌نامه مجلس در تحقیق و تفحص از دستگاه‌ها مکلف هستیم؛ در مواردی که خلاف قانون تشخیص داده شود از طریق هیات رئیسه به قوه قضاییه ارجاع می‌دهیم.

باهنر در خصوص جوابیه‌های صادر شده از سوی مرتضوی عنوان کرد: مرتضوی و افراد بزرگ‌تر از او نیز اگر جواب بدهند مهم نیست، شاید وی در دادگاه هم بتواند ثابت کند تامین اجتماعی معامله‌ای با بابک زنجانی نداشته است؛ اما پاسخ‌های رسانه‌ای فایده‌ای ندارد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا این گزارش از سوی هیئت رئیسه به قوه قضاییه ار جاع شده است، گفت: ما هم اکنون در حال تبدیل این گزارش به دادخواست هستیم نمی‌توانستیم گزارش را به‌‌ همان شکل به قوه قضاییه ار جاع دهیم.

کد N17869