افخم در نشست خبری/۱/

تماس ظریف با کری و اشتون در مورد چگونگی ادامه مذاکرات بود

دولت

چنانچه از جمهوری اسلامی ایران برای نشست ژنو دعوت شود تلاش می‌کنیم هر آنچه برای امنیت و آرامش سوریه نیاز است با روش سیاسی و البته بدون پیش شرط انجام دهیم.

سخنگوی وزارت امور خارجه کشورمان در توضیح پیرامون مذاکره تفنی ظریف با جان کری وزیر امور خارجه آمریکا و کا‌ترین اشتون مسوول سیاست‌خارجی اتحادیه اروپا گفت: در این تماس‌ها در مورد چگونگی ادامه مذاکرات بحث و تبادل نظر شد.
به گزارش خبرنگار ایلنا، مرضیه افخم در نشست خبری امروز -سه شنبه- در خصوص محتوای تماس تلفنی وزیر امورخارجه آمریکا با ظریف گفت: همه جزئیات اخبار قابل انتشار نیست، اما وزیر خارجه آمریکا در تماسی که با آقای ظریف داشت در خصوص چگونگی ادامه مذاکرات بحث و تبادل نظر کرد.
همچنین آقای ظریف و عراقچی نیز تماس‌هایی با اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا داشتند که این تماس‌ها بسیار عادی و برای حفظ و ادامه مذاکرات تماس‌هایی طبیعی محسوب می‌شود.
وی ادامه داد: امروز آقای عراقچی و خانم اشتون دیداری با هم خواهند داشت که برای بررسی آخرین وضعیت در خصوص از سر گیری مذاکرات خواهد بود که البته پیش از این نیز آقای عراقچی دیدارهایی با معاون خانم اشتون داشته‌اند.
افخم در پاسخ به سوالی مبنی براینکه ایران برای پیگیری وضعیت هویت شهدای جنگ با عراق چه اقداماتی انجام خواهد داد، اظهار کرد: به طور مستمر گفتگو‌ها و رایزنی‌هایی با مسئولان عراقی داریم که در آن به تعیین وضعیت هویت شهدا و افراد مفقودالاثر به نحوی که ابهام و سوالی بی‌پاسخی نماند از سوی ما پیگیری می‌شود.
سخنگوی وزارت امور خارجه در خصوص حضور ایران در نشست ژنو ۲ ابراز داشت: هنوز هیچ کشوری به این نشست دعوت نشده است و چنانچه از جمهوری اسلامی ایران دعوت شود تلاش می‌کنیم هر آنچه برای امنیت و آرامش سوریه نیاز است با روش سیاسی و البته بدون پیش شرط انجام دهیم.

کد N17817