ویتالی چورکین:| 129749

غرب مدرکی مبنی بر استفاده دولت سوریه از سلاح شیمیایی ارائه نكرده است

سیاسی

مدارکی که واشنگتن درباره استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی ارائه کرد، قانع‌کننده نبود و دولت آمریکا مایل نیست دیدگاه خود را در این‌باره بیان کند.

«ویتالی چورکین» نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل گفت که غرب هیچ گونه مدرکی درباره استفاده از سلاح‌های شیمیایی توسط دولت سوریه ارائه نکرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از روسیا الیوم، چوركین در جلسه غیرعلنی شورای امنیت تاکید کرد که مدارکی که واشنگتن درباره استفاده دولت سوریه از سلاح‌های شیمیایی ارائه کرد، قانع‌کننده نبود و دولت آمریکا مایل نیست دیدگاه خود را در این‌باره بیان کند.

نماینده دائمی روسیه در سازمان ملل افزود که مسکو خواستار ارائه اطلاعات مفصلی برای اثبات به کارگیری سلاح‌های شیمیایی توسط دولت سوریه شد اما واشنگتن به این درخواست بی‌توجهی کرده است.

وی تصریح کرد که حادثه حمله شیمیایی در شرق دمشق که ۲۱ آگوست رخ داد، اقدامی تحریک آمیز توسط گروه‌های مسلح برای دخالت نظامی در سوریه بود.

نماینده روسیه در سازمان ملل افزود که غربی‌ها هیچ‌گونه مدرکی مبنی بر استفاده نکردن گروه‌های مسلح از سلاح‌های شیمیایی در سوریه ارائه نکردند. این در حالی است كه کار‌شناسان بین المللی استفاده گروه‌های مسلح در سوریه از سلاح‌های شیمیایی را تایید كرده‌اند.

چورکین در ادامه گفت که آمریکا، فرانسه، و انگلیس هر چه در توان داشتند صرف کردند تا کسی واقعیت‌ها را درباره حملات شیمیایی در سوریه نداند.

کد N17775