عضو فراکسیون رهروان ولایت در گفت‌وگو با ایلنا:

اصولگرایان برای رسیدن به وحدت باید از منافع شخصی بپرهیزند

مجلس

۱۴۰روستا از مناطق مختلف استان چهار محال بختیاری آب ندارند و یا با تانکر برای آن‌ها آب ارسال می‌شود و این در حالی است که مردم در کنار آب هستند، اما تشنه‌اند.

نماینده مردم شهرکرد در مجلس شورای اسلامی گفت: اصولگرایان برای رسیدن به وحدت باید از منافع شخصی، گروهی و منطقه‌ای گذر کنند و اگر به چنین رویه‌ای دست یابند می‌توانند با وحدت در انتخابات مجلس شرکت کنند و رقیب جدی‌ای برای اصلاح طلبان باشند.

سعید زمانیان در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا، در پیش‌بینی خود از وحدت اصولگرایان در انتخابات مجلس دهم اظهار کرد: همانطور که وحدت اصلاح طلبان موجب پیروزی آن‌ها در انتخابات شد اصولگرایان برای رسیدن به وحدت باید از منافع شخصی، گروهی و منطقه‌ای گذر کنند و اگر به چنین رویه‌ای دست یابند می‌توانند با وحدت در انتخابات مجلس شرکت کنند و رقیب جدی‌ای برای اصلاح طلبان باشند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت افزود: اگر عملکرد مجلس در خصوص همکاری با دولت و حل مشکلات مردم بهبود یابد، می‌تواند در تصمیم گیری مردم برای انتخاب اصولگرایان در انتخابات آتی اثر گذار باشد.

نماینده مردم شهر کرد در مجلس ادامه داد: در نظام کشورمان فارغ از جناح سیاسی افراد و اینکه چه چب باشند و چه راست، هرکس که توان و شایستگی لازم برای حضور در بهارستان را دارد به شرطی که سالم باشد و صلاحیت لازم را داشته باشد باید در رقابت‌های انتخاباتی مجلس دهم شرکت کند.

وی با اشاره به بودجه ۹۳ کشور با بیان اینکه در رابطه با استان‌های محروم کم لطفی شده است،خاطرنشان کرد: طبق برنامه‌های چهارم و پنجم توسعه و مصوبه شورای عالی امنیت ملی،  دولت باید برای از بین بردن مناطق محروم و رسیدن استان‌های محروم به استان‌های برخوردار،  تلاش خود را انجام دهد، اما در بودجه دولت برای سال ۹۳ چنین رویکردی مشاهده نمی‌شود و در مقابل از استان‌های برخوردار بیشتر حمایت می‌کند.

نماینده مردم شهر‌کرد در مجلس در خصوص اقدامات نمایندگان برای جذب اعتبارات به پروژه‌های عمرانی استان‌ها، گفت: متاسفانه دولت اعتبار بسیار پایینی را برای چهار محال و بختیاری در نظر گرفته است و ما بجای استعفا تلاش می‌کنیم در مجلس و در کمیسیون تلفیق با رایزنی و تلاش، بودجه بیشتری را برای این استان اخذ کنیم.

وی مشکلات چهار محال و بختیاری را در تامین آب برای مردم استان را بسیار حاد خواند و ابراز کرد: ۱۴۰روستا از مناطق مختلف استان چهار محال بختیاری آب ندارند و یا با تانکر برای آن‌ها آب ارسال می‌شود و این در حالی است که مردم در کنار آب هستند، اما تشنه‌اند.

عضو فراکسیون رهروان ولایت افزود: استراتژی استان‌های همجوار اهمیت بیشتری نسبت به مشکلات استان ما دارند هرچند هیچکس با انتقال آب مازاد مخالف نیست، اما زمانی که مردم استان از مشکل کمبود آب رنج می‌برند دیگر انتقال آب به استان‌های همجوار دلیلی ندارد.

زمانیان با اشاره به طرح انتقال آب بهشت آباد که برای جاری شدن آب در رودخانه زاینده رود در نظر گرفته شده است، گفت: انتقال آب از طریق تونل معایب و خسارت‌های فراوانی را برای چهارمحل و بختیاری ایجاد می‌کند و ما با این طرح مخالفیم.

وی افزود: در صورت حفر تونل مشکلات عدیده‌ای ایجاد خواهد شد که علاوه بر تشدید زلزله القائی، موجب خطرات زیادی برای مناطق پائین دست می‌شود و قنات‌های منطقه را خشک خواهد کرد.

کد N17756