تحولات مصر/

درگیری در میدان التحریر قاهره/ تمدید حبس 26 نفر از رهبران اخوان

آفریقا و خاورمیانه

درگیری در میدان التحریر قاهره، تمدید حبس 26 نفر از رهبران اخوان المسلمین و بازداشت 25 دانشجوی طرفدار اخوان از جمله خبرهای مصر به شمار می رود.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از پایگاه خبری العهد لبنان، میدان التحریر قاهره محل اعتراضات مردمی در جریان انقلاب 25 ژانویه این کشور شب گذشته شاهد تظاهراتی بود که با دخالت نیروهای امنیتی مصر به درگیری منجر شد.

این تظاهرات به مناسبت دومین سالروز کشته شدن 17 معترض در جریان درگیری نیروهای پلیس و فعالان مصری برگزار شد. نیروهای امنیتی برای متفرق کردن معترضان از گاز اشک آور استفاده کردند و تظاهرات کنندگان نیز به سوی معترضان سنگ پرتاب می کردند. بنا بر اعلام وزارت کشور مصر، در این تظاهرات دو نیروی امنیتی زخمی شدند.

الیوم السابع نیز گزارش داد که نیروهای امنیتی مصر شب گذشته 25 دانشجوی طرفدار اخوان المسلمین در دانشگاه عین شمس را بازداشت کردند. این افراد در جریان اعتراضات دانشجویی و درگیری با نیروهای امنیتی مصر بازداشت شدند.

در همین راستا دادستانی استان دقهلیه دستور داد که 26 نفر از رهبران اخوان المسلمین به مدت 15 روز دیگر در حبس باقی بمانند. این افراد به اتهام تحریک مردم به خشونت و ارتکاب خشونت و مسدود کردن راه ها بازداشت شده اند.