وزیر اطلاعات در كرمان:

احساس امنیت منجر به شكوفایی اقتصادی می‌شود

دولت

باید به دور از حب و بغض‌ها و غرض‌ورزی‌ها و با ایجاد تعامل و با کمک همه‌ معتقدان به نظام، امور را به پیش ببریم.

وزیراطلاعات، با اشاره به اهمیت امنیت در زمینه‌های مختلف اقتصادی و سیاسی گفت: احساس امنیت موجب شکوفایی اقتصادی می‌شود و با جذب سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی، می‌توان بستر امنیت را بیش از پیش فراهم کرد.

به گزارش ایلنا‏، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمحمود علوی شامگاه دوشنبه در جمع اعضای شورای تأمین استان کرمان که به منظور معرفی مدیرکل جدید اطلاعات این استان برگزار شده بود، به اهمیت کار سربازان گمنام امام زمان(عج) اشاره کرد و افزود: همان‌گونه که در بین عبادات، عبادت خاموش روزه اهمیتی افزون دارد، در بین کارهای کشور هم مجاهدت خاموش برای ایجاد امنیت از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی فضای همدلی و تعامل در استان کرمان را بسیار مثبت دانست و گفت: باید به دور از حب و بغض‌ها و غرض‌ورزی‌ها و با ایجاد تعامل و با کمک همه‌ معتقدان به نظام، امور را به پیش ببریم.

وزیر اطلاعات به لزوم برخورد قاطع با هرگونه ناامنی از جمله برخورد جدی با اشرار مسلح تاکید کرد و یادآور شد: تولید امنیت بر اساس شرع، اخلاق و قانون در جامعه ضروری است. احساس امنیت موجب شکوفایی اقتصادی می‌شود و با جذب سرمایه‌گذاری‌های اقتصادی، می‌توان بستر امنیت را بیش از پیش فراهم کرد.

علوی خاطرنشان کرد: ریشه‌ امنیت در باورهای دینی و اعتقادی مردم است و حفظ دستاوردهای اقتصادی و امنیتی در سایه پرورش فرهنگ دینی امکان‌پذیر است. باید به گونه‌ای عمل کرد که مردم با شنیدن نام وزارت اطلاعات احساس کنند که عده‌ای مخلصانه برای تأمین امنیت آنها مشغول مجاهدت هستند.

استاندار کرمان نیز در این نشست گفت: استان کرمان از استان‌های بزرگ کشور در منطقه جنوب شرق است و نقش محوری را در این منطقه دارد.

علیرضا رزم‌حسینی، ایجاد فضای کسب و کار و تقویت اقتصاد را از کارهای مهم توسعه‌ استان کرمان برشمرد و اظهار کرد: هرجا فعالیت اقتصادی انجام شده، ایجاد امنیت را نیز در پی داشته است. ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های استان کرمان نیز در سایه امنیت بارور می‌شود.

در نشست شب گذشته، جباری به عنوان مدیرکل جدید اطلاعات استان کرمان معرفی و از خدمات امجد مدیرکل پیشین اطلاعات استان قدردانی شد.

کد N17610