رونمایی از کتاب حق‌المبین

دیدگاه‌های رئیس سازمان تبلیغات درباره حوزه نشر و تالیف کتاب

سازمان تبليغات

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کتاب وسیله و کالای لوکس نیست، بلکه چتری است که روی تمام مسائل تاثیرگذار است و امیدواریم در آینده شاهد رونق بیشتر در آثار علمی کشور باشیم.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی گفت: کتاب وسیله و کالای لوکس نیست، بلکه چتری است که روی تمام مسائل تاثیرگذار است و امیدواریم در آینده شاهد رونق بیشتر در آثار علمی کشور باشیم.

به گزارش خبرنگار دین و اندیشه خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام والمسلمین سیدمهدی خاموشی در مراسم رونمایی از کتاب "حق‌المبین" که در پژوهشکده باقرالعلوم برگزار شد، اظهار کرد: یکی از رسالت‌های مهم سازمان برای توسعه فرهنگ دین توجه به حوزه نشر است. در حوزه انتشارات و تالیف کتب یکی از مسائل مهم این است که روی کتاب‌هایی کار کنیم که زمانی از آنها گذشته و نیاز دارد که روی آنها کار جدیدی صورت گیرد و این کار باید در جامعه علمی و فرهنگی ما ادامه داشته باشد.

وی یادآور شد: برای تالیف کتاب حق‌المبین زمان زیادی گذشته ولی خوشبختانه اثر پیش رو یک اثر جامع و کامل است تقاضای من از شبکه‌های تبلیغی و افرادی که در زمینه فرق مطالعه می‌کنند این است که از این کتاب به عنوان کتاب مرجع استفاده کنند، کتاب‌های دیگری هم در زمینه فرق اسلامی وجود دارد ولی نباید فراموش کنیم که این اثر نیز می‌تواند تاثیرات زیادی را بگذارد.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی تصریح کرد: آثاری که در امیرکبیر و سایر انتشارات چاپ می‌شود آثار خوبی است و توقع می‌رود که در این گونه مراسم رونمایی از عالمان هر رشته دعوت به عمل آید تا در اقتصاد آن کتاب هم تاثیر مثبتی داشته باشد.

خاموشی ادامه داد: از پژوهشکده باقرالعلوم و اندیشمندان آن تشکر می‌کنم که این چنین آثار مفیدی را در رابطه با نقد فرق ارائه دادند. پژوهشکده باقرالعلوم در زمینه موسوعه کلام و مقاتل و در تاریخ سنن تشیع کارهای زیادی کرده است.

وی در پایان گفت: از انتشارات امیرکبیر هم تشکر دارم که سیر انتشارات دینی را مد نظر قرار دادند اگر ما در زمینه انتشارات پژوهشی کارهایی این چنین کنیم اثرش را در تمام جامعه می‌بینیم.

انتهای پیام

کد N17056