نماینده بناب: با وجود بارندگی‌های اخیر همچنان با کمبود مواجه هستیم

نماینده مردم بناب در مجلس شورای اسلامی گفت: با وجود بارش‌های اخیر رحمت الهی همچنان نگرانی کمبود آب در منطقه وجود دارد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه آذربایجان شرقی، حجت الاسلام محمد باقری بنابی در نشست بررسی مشکلات کشاورزی و دامپروری بناب گفت: باید برای حل بحران کمبود آب راهکارهای مناسبی از جمله تغییر الگوی کشت عملی شود.

وی همچنین خواستار پیگیری و عملیاتی شدن تمام مصوبات کارگروه کشاورزی شهرستان شد و گفت: این جلسات باید با ترکیب کامل همه اعضا و صنوف مختلف کشاورزی و دامپروری تشکیل شود تا مسائل و مشکلات این بخش‌ها توسط نمایندگان آنها مطرح و پیگیری شود.

عضو کمیسیون اقتصاد مجلس شورای اسلامی در ادامه بر ایجاد و توسعه واحدهای تولیدی و صنعتی متنوع در قالب ناحیه‌های صنعتی در کنار روستاها تاکید کرد و گفت: با این کار زمینه اشتغال و رونق تولید برای روستاییان فراهم شده و کشاورزان می توانند از طریق این واحدها محصولات خودشان را فروش و یا فرآوری کنند.

حجت الاسلام باقری بنابی همچنین پیگیری احداث شهرک دامپروری بناب را ضروری دانست و آمادگی خود را در خصوص حل مشکلات و موانع مربوط به آن اعلام کرد.

وی با اشاره به درخواست جمع زیادی از صنوف کشاورزان و دامپروران بناب برای تشکیل صندوق حمایت از توسعه بخش کشاورزی بر ضرورت تشکیل این صندوق در شهرستان بناب تاکید کرد.

انتهای پیام

کد N17002