عضو هیات رئیسه مجلس در گفت‌وگو با ایلنا:

ریخت‌‌و پاش‌های بی‌مورد در تامین اجتماعی باید متوقف شود

مجلس

متاسفانه در دوره قبلی مدیریت این سازمان، شاهد بودیم که نه تنها مدیریت بنگاه‌داری کاهش نیافت، بلکه این بنگاه‌داری روز به ‌روز افزایش یافت و مدیریت جدید باید این روند را متوقف کند.

عضو هیات رییسه مجلس شورای اسلامی‌ با ضروری دانستن اصلاحات در سازمان تامین اجتماعی خاطر‌نشان کرد: ریخت‌و‌پاش‌های بی‌مورد باید متوقف شود و اختیارات بی‌حد و حصری که به ظاهر قانونی به مدیران این سازمان داده شده بود، کاهش یابد.
محمدحسین فرهنگی در‌ گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا،‌در‌خصوص ادامه رسیدگی پرونده تحقیق و تفحص از سازمان تامین‌اجتماعی گفت: مجلس گزارش خویش را از تحقیق و تفحص از مجلس شورای اسلامی قرائت کرده و این گزارش برای مراجع قضایی فرستاده است.
عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی ادامه داد: ادامه بازرسی‌ها و رسیدگی با این پرونده دیگر برعهده مجلس نیست و قوه قضائیه باید به آن رسیدگی کند.
نماینده مردم میانه در مجلس شورای اسلامی با ضروری دانستن اصلاحات در سازمان تامین اجتماعی خاطر‌نشان کرد: اصلاحات داخلی سازمان تامین اجتماعی در تمامی ابعاد بالاخص در بخش‌های اقتصادی ضروری به نظر می‌رسد. ریخت‌و‌پاش‌های بی‌مورد باید متوقف شود و اختیارات بی‌حد و حصری که به ظاهر قانونی به مدیران این سازمان داده شده بود، کاهش یابد.
وی با بیان اینکه برخلاف قانون برنامه پنجم توسعه سازمان تامین اجتماعی حق بنگاه‌داری مستقیم در بخش اقتصادی را ندارد، اظهار داشت: متاسفانه در دوره قبلی مدیریت این سازمان، شاهد بودیم که نه تنها مدیریت بنگاه‌داری کاهش نیافت بلکه این بنگاه‌داری روز به ‌روز افزایش یافت و مدیریت جدید باید این روند را متوقف کند.
فرهنگی تصریح کرد: در صورتی دولت لایحه‌ای برای تغییرات و اصلاحات ساختاری در این سازمان به مجلس ارائه کند، قطعا با استقبال مجلس روبه‌رو می‌شود.

کد N16979