پیاده‌روی عزاداران از حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد جمکران در اربعین حسینی

امام حسين ع ,حضرت معصومه س ,مسجد جمكران

رئیس اداره تبلیغات اسلامی استان قم گفت: کاروان بزرگ عزاداران حسینی در روز اربعین، مسیر حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران را با پای پیاده عزاداری خواهند کرد.

رئیس اداره تبلیغات اسلامی استان قم گفت: کاروان بزرگ عزاداران حسینی در روز اربعین، مسیر حرم حضرت معصومه(س) تا مسجد مقدس جمکران را با پای پیاده عزاداری خواهند کرد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، حجت‌الاسلام عباس اسکندری اظهار کرد: این تجمع و پیاده‌روی عظیم از ساعت ۱۳ و ۳۰ دقیقه روز دوشنبه دوم دی ۹۲ با شرکت هیئات مذهبی و عزاداران حسینی از حرم حضرت معصومه (س) آغاز شده و راهپیمایان ضمن عزاداری و سینه‌زنی در حرم کریمه اهل بیت(ع) از مسیر بلوار پیامبر اعظم(ص) به سمت مسجد مقدس جمکران حرکت خواهند کرد.

وی گفت: بر اساس هماهنگی‌های انجام شده، ابتدا زیارت اربعین با حضور گسترده عزاداران حسینی در حرم حضرت معصومه(س) قرائت می‌شود و پس از ورود دسته‌های عزاداری به مسجد مقدس جمکران، زیارت ناحیه مقدسه در این مسجد مقدس قرائت خواهد شد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان قم سخنران این مراسم معنوی را آیت‌الله سید محمد سعیدی امام جمعه قم ذکر کرد و افزود: این تجمع عظیم که در سال‌های گذشته با شرکت خیل انبوهی از عزاداران و دوستداران اهل بیت (ع) در روز اربعین حسینی برگزار می‌شد، امسال با همکاری دستگاه‌های اجرایی استان از جمله اداره کل تبلیغات اسلامی استان با شکوه بیشتری برگزار خواهد شد.

اسکندری ادامه داد: این حرکت معنوی با هدف تعظیم شعائر الهی و احیای بیشتر یکی از سنت‌های برجسته حسینی برگزار می‌شود تا کسانی که نمی‌توانند در این روزها در کربلا باشند از این فیض معنوی بهره‌مند شوند.

به گفته وی، اداره کل تبلیغات اسلامی استان قم مسئولیت کمیته مردمی ستاد مراسم اربعین را عهده‌دار است و تاکنون جلسات مختلفی به منظور هماهنگی برای حضور گسترده مردم در این مراسم برگزار کرده است.

انتهای پیام

کد N16429