نوبخت اعلام كرد؛

اولویت‌بندی دولت برای اجرای پروژه‌ها در سال 93

دولت

۱۸۴ طرح از پروژه‌های که ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۶۲ طرح از پروژه‌هایی که بین ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند - که در مجموع ۲۴۶ طرح می‌شود - را در سال آینده به اتمام می‌رسانیم.

سخنگوی دولت با تشریح اولویت‌بندی دولت در بودجه ۹۳ برای اجرای پروژه‌های عمرانی کشور، اظهار کرد: در بودجه ۹۳ به پروژه‌هایی با کمتر از ۲۰ درصد پیشرفت، منابع کمتر و به پروژه‌هایی با بیش از ۸۰ درصد پیشرفت، منابع مالی بیشتری اختصاص داده شده است.

به گزارش ایلنا، محمدباقر نوبخت در برنامه تلویزیونی پایش، به بررسی نحوه تخصیص بودجه به طرح‌های عمرانی پرداخت و در تشریح رویکرد تخصیص بودجه و گفت: ما به پروژه‌هایی که بین صفر تا ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند منابعی اختصاص می‌دهیم اما این منابع قابل ملاحظه نیست و اینگونه نیست که این پروژه‌ها خوب رشد کنند.

وی ادامه داد: به پروژه‌هایی که بین ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت دارند نیز منابعی اختصاص داده می‌شود تا این پروژه‌ها هم فعال باشند اما تمرکز کار خود را عمدتاً روی پروژه‌هایی گذاشته‌ایم که بین ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

معاون رییس‌جمهور با اشاره به عزم دولت برای اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام کشور بر اساس اولویت‌بندی، گفت: ۱۸۴ طرح از پروژه‌های که ۸۰ تا ۱۰۰ درصد پیشرفت فیزیکی و ۶۲ طرح از پروژه‌هایی که بین ۲۰ تا ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند - که در مجموع ۲۴۶ طرح می‌شود - را در سال آینده به اتمام می‌رسانیم.

نوبخت اضافه کرد: کاری که ما می‌توانیم با این منابع انجام بدهیم به این ترتیب است که برای سال آینده با این منابع ضمن اینکه به طرح‌های عمرانی صفر تا ۲۰ درصد و ۲۰ تا ۸۰ درصد می‌رسیم، بیشتر تمرکز خود را روی طرح‌های با پیشرفت فیزیکی بالای ۸۰ درصد می‌گذاریم.

وی‌ با بیان اینکه «سال آینده ۳۸۹ کیلومتر آزادراه را در قالب دو طرح به پایان می‌رسانیم»، افزود: در سال آینده همچنین ۴۴۱ کیلومتر راه اصلی، ۱۸۰ کیلومتر بزرگراه، ۱۷۰ کیلومتر راه جدید را تکمیل می‌کنیم. بیش از ۲۰۷ هزار نفر از جمعیت را تحت پوشش فاضلاب شهری به صورت جدید قرار می‌دهیم و بیش از ۲. ۶ درصد از جمعیت تحت پوشش برخوردار از آب روستایی را افزایش می‌دهیم.

معاون برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی رییس‌جمهور ادامه داد: ۱۵۰ مگاوات ظرفیت جدید برقی ایجاد می‌کنیم، ۴۰۰۰ مگاوات ظرفیت نیروگاهی جدید را به اتمام می‌رسانیم و بیش از ۹۰۶ میلیون متر معکب به ذخایر آبی کشور می‌افزاییم.

نوبخت همچنین گفت: آبرسانی به بیش از ۳۳ هزار هکتار از مزارع، آبرسانی جدید به ۱۰ شهر، افزایش ۲۷۵ هکتار به فضای محیط زیستی و نصب سیستم کنترلینگ هوا در ۲۰ شهر، بیابان‌زدایی از بیش از ۳ میلیون هکتار، ایجاد ۸۰۰ هزار متر مربع فضای آموزشی، تحویل ۵ هزار کلاس درس، ایجاد ۲۵ سالن سرپوشیده چند منظور و ایجاد ۶ هزار تخت بیمارستانی در قالب ۴۷ بیمارستان و همچنین افزایش بیش از ۶ هزار متر مربع به فضای آموزشی و دانشگاه‌های کشور، از طرح‌هایی است که دولت در سال آینده به بهره‌برداری می‌رساند.

کد N16275

خواندنی از سراسر وب