با اشاره به برنامه وزیر کشور برای برپایی جلسه با احزاب

یک فعال سیاسی: جلسه وزیر کشور و احزاب، گزینشی نباشد/چنین جلسه‌ای را به فال نیک می‌گیریم

وزير کشور,احزاب

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با اشاره به برنامه وزیر کشور برای برگزاری جلسه‌ای با احزاب فعال، اظهار کرد: این جلسه در صورتی می‌تواند مؤثر باشد که احزاب حاضر در آن بصورت گزینشی انتخاب نشوند.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات با اشاره به برنامه وزیر کشور برای برگزاری جلسه‌ای با احزاب فعال، اظهار کرد: این جلسه در صورتی می‌تواند مؤثر باشد که احزاب حاضر در آن بصورت گزینشی انتخاب نشوند.

حجت‌الاسلام والمسلمین محمد زارع فومنی در گفت‌وگو با خبرنگار سیاسی خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، با بیان اینکه "برگزاری جلسه مشترک میان وزارت کشور و احزاب بسیار خوب و ارزنده است"، افزود: اینکه دولت و وزارت کشور از دیدگاه‌های احزاب و گروه‌های سیاسی کشور آگاه شوند، امری بسیار خوب و پسندیده است.

وی با تاکید بر اینکه چنین جلساتی باید با حضور همه احزاب و گروه‌های سیاسی برگزار شود، خاطرنشان کرد: چنین جلساتی در صورتی می‌تواند بسیار مؤثر واقع شود که در آنها روش گزینشی اعمال نشود و همه طیف‌ها بتوانند با حضور در چنین جلساتی نقطه نظرات و دغدغه‌هایی که در مورد مسائل سیاسی و حوزه‌های گروهی و حزبی خود دارند، به گوش وزیر کشور برسانند.

این فعال سیاسی با بیان اینکه "متولی اصلی رسیدگی به امور احزاب، وزارت کشور است"، یادآور شد: وزیر کشور باید ساماندهی احزاب را به خوبی انجام دهد. به نظر من برگزاری چنین جلسات مشترکی می‌تواند مقدمه خوبی برای فعال شدن احزاب در کشور باشد.

دبیرکل حزب مردمی اصلاحات ادامه داد: برگزاری جلسات مشترک دولت با احزاب می‌تواند تأثیر بسیار زیادی در ایجاد تعامل میان دولت و احزاب داشته باشد. چنین جلساتی می‌تواند سنگ بنای خوب و پل ارتباطی مطمئنی میان دولت و گروه‌های سیاسی و احزاب باشد. از آنجایی که احزاب یکی از ارکان اصلی در جامعه مدنی به حساب می‌آیند، دولت باید از دیدگاه‌های احزاب در مورد مسائل مختلف کشور آگاه باشد.

فومنی با بیان اینکه "چنین جلسه مشترکی برای نخستین‌بار است که در وزارت کشور برگزار می‌شود"، افزود: ماهی را هر وقت از آب بگیریم تازه است. برگزاری چنین جلسه‌ای در دولت یازدهم را باید به فال نیک بگیریم؛ چراکه در دولت‌های گذشته حتی در دولت اصلاحات هم شاهد چنین جلسات مشترکی با احزاب نبودیم.

وی همچنین ابراز عقیده کرد: در حال حاضر کشور در وضعیت متعادلی بسر نمی‌برد. بنابراین احزاب می‌توانند با طرح کردن دیدگاه‌های خود در مورد حوزه‌های مختلف، در به تعادل رسیدن کشور تأثیرگذار باشند.

این فعال سیاسی در پایان با اشاره به انتظارات احزاب از دولت، تاکید کرد: دولت باید به احزاب احترام بگذارد و حقوق قانونی آنها را ادا کند. ما از وزیر کشور انتظار داریم همان‌طور که بسیاری از کشورهای دنیا برای احزاب جایگاه ویژه‌ای قائل هستند، دولت جدید کشورمان نیز با فراهم آوردن چنین جایگاهی برای احزاب، به حقوق آنها احترام بگذارد.

انتهای پیام

کد N15942