ابو مرزوق: تشکیلات خودگردان وضعیت غزه را نادیده می‌گیرد

عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تأکید کرد که تشکیلات خودگردان اوضاع بحرانی نوار غزه را نادیده می‌گیرد؛ طوری که گویی هیچ ارتباطی میان این تشکیلات و فلسطینیان نوار غزه وجود ندارد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از مرکز اطلاع‌رسانی فلسطین، موسی ابو مرزوق، عضو دفتر سیاسی جنبش مقاومت اسلامی فلسطین (حماس) تصریح کرد که نخست‌وزیر حماس بسیاری از مقامات تشکیلات خودگردان و در رأس آن‌ها محمود عباس را به یاری طلبیده اما هنوز پاسخی دریافت نکرده است.

وی تأکید کرد، تنها کسی که به یاری ساکنان غزه شتافته و دعوت هنیه برای یاری‌رسانی به مردم سیل زده و خسارت دیده این منطقه را پاسخ داده، شیخ تمیم بن حمد آل ثانی، امیر قطر بود.

ابو مرزوق از امدادرسانی‌های امیر قطر به ساکنان نوار غزه و ارسال سوخت برای نیروگاه تولید برق غزه و دیگر کمک‌های ارسالی قطر برای ساکنان این منطقه تقدیر و تشکر کرد.

در همین راستا، این عضو دفتر سیاسی حماس تصریح کرد که رژیم صهیونیستی از اوضاع کنونی به نفع خود بهره می‌برد و سیاست‌های دوگانه‌ای را در پیش گرفته است: از سویی به برخی کالاها از جمله تانکرهای آب و برخی نیازمندی‌های فلسطینیان که قبلا اجازه ورود به غزه را نداشتند، اجازه ورود داده است و از سوی دیگر سدهای منطقه سلقا را باز کرده و در نتیجه آن منازل ده‌ها خانواده فلسطینی در نوار غزه غرق در آب شده‌اند.

انتهای پیام

کد N15869