آغاز انتخابات چندحزبی در ترکمنستان

ترکمنستان,آسیای‌میانه

مردم ترکمنستان برای انتخاب نمایندگان پارلمان این کشور که احزاب مختلف در آن کاندیدا دارند ،امروز به پای صندوق‌های رای رفتند.

جهان > آسیای‌میانه- مردم ترکمنستان برای انتخاب نمایندگان پارلمان این کشور که احزاب مختلف در آن کاندیدا دارند ،امروز به پای صندوق‌های رای رفتند.

انتخابات پارلمان ترکمنستان که کاندیدای مخالفی در بین نامزدها نیست،از ساعت هفت صبح به‌وقت محلی اغاز شده و تا هفت شب ادامه خواهد داشت.

بنا به گزارش رویترز،مسئولان کمیسیون مرکزی انتخابات ترکمنستان اعلام کردند در این انتخابات 283 نفر برای کسب 125 کرسی رقابت می‌کنند.

مسئلان ترکمنستان برای تسهیل حضور مردم  در پای صندوق‌های رای علامه بر دوهزار و 446 صندوق در داخل کشور ،33 صندوق رای را در 26 دفاتر نمایندگی این جمهوری در کشورهای دیگر مستقر کردند.

برگزاری مراسم انتخابات در خیابان‌های شهرهای ترکمنستان با پخش شیرینی و نوشیدنی و اجرای برنامه‌های سرگرم‌کننده و ارائه کتاب‌هایی در‌باره رئیس جمهور این کشور همراه است.

پس ازگذشت 22 سال از تاریخ استقلال ترکمنستان این اولین باری است که دو حزب سیاسی برای کسب قدرت رقابت می‌کنند؛حزب دموکرات که در سال  1991تاسیس شد و رئیس‌جمهور این کشور رهبر آن است  و حزب صاحبان صنعت و کارفرمایان که در سال 2012 تاسیس شد.

 این حزب دوم  نه تنها حزب مخالف کشور به شمار نمی‌رود بلکه به‌طور کامل از سیاست‌های ریاست‌جمهوری حمایت و پشتیبانی می کند.

در این انتخابات 15 نفر ناظر بین‌المللی از 14 کشور عضو سازمان امنیت و همکاری در اروپا  حضور دارند.