در دیدار با معاون وزیرخارجه ارمنستان؛

ظریف بر توسعه روابط تهران و ایروان تأکید کرد

سیاست خارجی

وزیر امورخارجه با اشاره به اینکه هیچ گونه مانعی در مسیر توسعه روابط بین تهران و ایروان وجود ندارد، بر وجود ظرفیت های فراوان در دو کشور به خصوص در عرصه های اقتصادی، تجاری و بازرگانی تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر ، محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان  در دیدار «شاوارش کوچاریان» معاون وزیر امور خارجه ارمنستان با اشاره به مواضع خوب و سازنده این کشور در مجامع بین المللی، تداوم رایزنی ها و همکاری های فیمابین در عرصه های منطقه ای و بین المللی را ضروری دانست.

وی در این دیدار روابط بین ایران و ارمنستان را به عنوان دو کشور همسایه، روابطی دیرینه و دوستانه توصیف کرد و افزود: دولت جدید ایران بر توسعه روابط با همسایگان توجه ویژه ای دارد و مایلیم این روابط را بیش از پیش گسترش دهیم.

وزیر امور خارجه با اشاره به اینکه هیچ گونه مانعی در مسیر توسعه روابط بین تهران و ایروان وجود ندارد، بر وجود ظرفیت های فراوان در دو کشور به خصوص در عرصه های اقتصادی، تجاری و بازرگانی تاکید و خاطر نشان کرد: تداوم سفرهای متقابل و پیگیری مسوولین دو کشور نقش موثری در روند گسترش روابط دارد.

ظریف با استقبال از دعوت همتای ارمنی خود برای سفر به ایروان، بر ضرورت انجام متقابل سفر مقامات عالیرتبه دو کشور برای پیگیری توسعه بیش از پیش روابط تاکید کرد.

«شاوارش کوچاریان» معاون وزیر امور خارجه ارمنستان که بنا به دعوت همتای ایرانی خود به تهران سفر کرده است، در این دیدار ضمن ابلاغ سلام های گرم «ادوارد نعلبندان» وزیر امور خارجه کشورش به ظریف، از دیدارها و مذاکرات خود در تهران ابراز رضایت کرد.

کوچاریان ابراز امیدواری کرد با سفر متقابل مقامات عالیرتبه دو کشور شاهد جهشی در سطح روابط فیمابین تهران و ایروان در همه ابعاد باشیم.

وی همچنین با اشاره به بیانیه صادره از سوی وزارت خارجه ارمنستان بلافاصله پس از اعلام حصول توافق بین جمهوری اسلامی و گروه 1+5، حمایت این کشور را از روند مثبت این مذاکرات اعلام و از آن استقبال کرد.