مجلس دیگر تحقیق‌وتفحص نکند!

سیاسی

اما سؤالم این است که با این همه اختلاس و حیف‌ومیل در تأمین‌ اجتماعی و بیمه ایران و بدهی‌های استاد زنجانی، این 30 هزار تومان توی کیف من چه می‌کند؟!

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز

رضا ساکی

وقتی یک جای ماشین خراب می‌شود، تا آن را تعمیر نکنید، بقیه جاها خوب کار می‌کنند، ولی به محض این‌که آن قطعه را تعمیر یا تعویض کنید، خرابی‌ها هم شروع می‌شود. خانه هم همین‌طور است؛ اول می‌گویید فقط دیوارها را رنگ می‌کنم، ولی بعد که به خود می‌آیید، می‌بینید که همه جای خانه مشکل دارد و از کف تا سقف باید تعمیر شود. البته گاهی هم مشکل از کف و سقف نیست و خانه از پای‌بست مشکل دارد که مشکلی است اساسی.

حالا حکایت این روزهای سازمان تأمین‌ اجتماعی است. اول با یک تحقیق‌وتفحص ساده شروع شد، ولی هر چه پیش رفتند، دیدند اوضاع خراب‌تر می‌شود و آن‌قدر خراب شد که کار به مجلس هم کشید. به هر حال تاریخ ثابت کرده است که چه مجلس اصلاح‌طلب باشد و چه اصول‌گرا و متهم چه شهرام جزایری باشد، چه قاضی مرتضوی، بالأخره مجلسی‌ها هم دستی در ماجرا دارند که اغلب دست بگیر است! توصیه می‌کنیم که مجلس دیگر تحقیق‌وتفحص نکند، چون هم به نفع خودش است و هم مردم دیگر طاقت شنیدن این چیزها را ندارند. بگذارید فکر کنیم که همه جا همه چیز طبق قانون مدیریت شده است و همه حسبنا‌الله و نعم الوکیل کار می‌کرده‌اند!

اما اگر از مجلس و رییس معزول و کارت‌های هدیه و پول‌های حیف‌ومیل‌شده بگذریم و کاری هم به بدهی‌های استاد بابک زنجانی به وزارت نفت نداشته باشیم، باید خدمت‌تان عرض کنم که با تلاش شبانه‌روزی گروهی از مال‌مردم‌خوران کشور رکورد جدیدی در اختلاس ملی به ثبت رسیده است که هزار میلیارد از رکورد قبلی بیش‌تر است. بله، به‌تازگی و با بازداشت مدیرعامل شرکت تولید‌کننده ورمی کمپوست ملارد از اختلاس بزرگ 4000000000000 (چهار هزار میلیارد) تومانی رونمایی شد تا فصل نوینی در اختلاس کشور گشوده شود. در روزهای آینده بیش‌تر درباره این اختلاس خواهم نوشت، اما سؤالم این است که با این همه اختلاس و حیف‌ومیل در تأمین‌ اجتماعی و بیمه ایران و بدهی‌های استاد زنجانی، این 30 هزار تومان توی کیف من چه می‌کند؟!

باقی بقای‌تان!

انتهای پیام

کد N15387