1500 پژوهشگر حوزه پژوهشی حوزه‌های علمیه خواهران ساماندهی شدند

مدیر ساماندهی امور پژوهشی عمومی حوزه‌های علمیه خواهران از ساماندهی هزار و 500 طلبه خواهر پژوهشگر در 235 هسته پژوهشی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، منطقه قم، حجت‌الاسلام جواد اسماعیل‌نیا با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در راستای ساماندهی پژوهشگران حوزه‌های علمیه خواهران افزود: در مجموع حدود 2هزار طلبه خواهر پژوهشگر شناسایی شده‌اند که از این میان حدود هزار و 500 نفر در بیش از 235 هسته پژوهشی سامان‌دهی شده‌اند.

وی ادامه داد: در پایان سال تحصیلی جاری، عملیات به‌روزرسانی اطلاعات اجمالی پژوهشگران توسط خود آنان انجام خواهد شد و از این پس، پژوهشگران، مستقیماً اطلاعات پژوهشی خود را وارد سامانه می‌کنند و به تأیید مدیریت‌های استانی خواهند رساند و همزمان شناسایی پژوهشگران جدید نیز انجام خواهد شد.

مدیر ساماندهی امور پژوهشی عمومی حوزه‌های علمیه خواهران هدف از تشکیل هسته‌های پژوهشی را شناسایی استعدادهای پژوهشی، ارتقاء منزلت علمی پژوهشگران، تعمیق و توسعه مباحث تخصصی علوم اسلامی، پاسخ‌گویی به سئوالات و شبهات و ترویج فرهنگ کار گروهی در قالب مقاله و کتاب دانست.

وی ابراز امیدواری کرد با استمرار این روند در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد به بار نشستن استعدادهای پژوهشگران باشیم و بتوانیم آثار پژوهشی آنان را به جامعه علمی کشور عرضه نماییم.

اسماعیل‌نیا با اشاره به فعالیت‌هایی که در مورد هسته‌های پژوهشی صورت می‌گیرد، تصریح کرد: در این زمینه معاونت پژوهش حوزه‌های علمیه خواهران کشور چاپ آثار پذیرفته شده هسته‌ها، تداوم طرح مهارت‌افزایی در صورت تامین اعتبار، رایزنی و فراهم کردن زمینه تعامل پژوهشی با مراکز فرهنگی و پژوهشی استانی به وسیله مدیریت‌های استانی و شوراهای علمی پژوهشی استانی و تأمین پژوهشگران مبلغ در مجالس خانگی زنان را پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به اقدامات صورت‌گرفته در راستای ترویج فرهنگ پژوهش و تشویق طلاب و اساتید پژوهشگر افزود: در این زمینه اقدامات گسترده‌ای از جمله برگزاری جشنواره‌های پژوهشی همچون علامه حلی، بانوی کرامت و رشد انجام می‌شود.

مدیر ساماندهی امور پژوهشی عمومی حوزه‌های علمیه خواهران ادامه داد: نخستین دفتر از مجموعه چکیده آثار و معرفی برگزیدگان و شایستگان تقدیر جشنواره‌های سال‌های 87 تا 90 علامه حلی و همچنین تجربیات پژوهشی آنان، بهار سال 1392 به زیور طبع آراسته شد.

انتهای پیام

کد N15353