درگیری پلیس و معترضان به سیاست‌های ریاضتی در ایتالیا

معترضان ضدسیاست‌های ریاضتی در ایتالیا به عنوان بخشی از اقدامات اجتماعی تحت رهبری جنبش کشاورزان و رانندگان کامیون، با پلیس در شهرهای رم، تورین و ونیز درگیر شدند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از خبرگزاری فرانسه، دانشجویان معترض به سوی پلیس در تورین، شهر شمالی ایتالیا بمب‌های رنگی پرتاب کردند. این شهر زمانی مرکز تجاری این کشور بود اما در پی بروز بحران اقتصادی به مرکز اعتراضات تبدیل شده است.

فعالان راست افراطی با ماسکی به رنگ پرچم ایتالیا و ربان سفیدرنگ به دور گردن در مقابل دفتر کمیسیون اروپا در رم دست به راهپیمایی زدند و پیش از درگیری با پلیس پرچم اتحادیه اروپا را پایین کشیدند.

در ونیز، پلیس به سوی معترضان چپ و راست افراطی در نزدیکی ایستگاه خط آهن گاز اشک‌آور شلیک کرد.

در جریان این درگیری دو تن دستگیر و 10 افسر پلیس نیز زخمی شدند.

وزیر توسعه اقتصاد ایتالیا گفت: اوضاع حاضر بسیار نگران‌کننده است چرا که این یک اوضاع نابسامان اجتماعی است. ما باید عجله کنیم و کشور را بار دیگر به جلو سوق دهیم.

جنبش کشاورزان و کامیون‌داران که اصلیت آن به سیسیل باز می‌گردد، به دنبال انجام تمهیدات برای برگزاری راهپیمایی اعتراضی در روز چهارشنبه هستند تا زمانی که به خواسته‌هایشان برای برگزاری انتخابات آزاد و تغییر در اقدامات دولتی جامه عمل پوشانده شود.

انتهای پیام

کد N15349