بازخوانی؛

پیام امام خمینی(ره) خطاب به مسلمین جهان و حجاج بیت الله الحرام

ايران,حج,امام خميني ره

سوم آبان ماه 1358، مصادف با روز عرفه، حضرت امام خمینی(ره) در پیامی خطاب به مسلمین جهان و حجاج بیت‌الله الحرام به مناسبت روز عرفه، مسلمانان را به وحدت در برابر دشمن و بازیافتن قدرت شکوه گذشته فراخواند.

سوم آبان ماه 1358، مصادف با روز عرفه، حضرت امام خمینی(ره) در پیامی خطاب به مسلمین جهان و حجاج بیت‌الله الحرام به مناسبت روز عرفه، مسلمانان را به وحدت در برابر دشمن و بازیافتن قدرت شکوه گذشته فراخواند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) متن کامل این پیام که با موضوعیت شکستن بت‌ها و قدرت‌های بزرگ شیطانی زمان نگاشته شده و سایت جماران آن را منتشر کرده، به این شرح است:

«بسم الله الرحمن الرحیم

لَکُمْ فی رَسُولِ اللهِ اسوَه حَسَنَةٌ

صلوات و سلام خداوند بر رسول خدا پیامبر عظیم الشأن که یک تنه قیام فرمود در مقابل بت پرستان و مستکبرین، و پرچم توحید را به نفع مستضعفین به اهتزاز درآورد، و از قِلت عُدّه و عدد نهراسید، و با عِده قلیل بدون ساز و برگ جنگی کافی و با نیروی ایمان و قوتِ تصمیم بر سرکشان و ستمکاران تاخت، و ندای توحید را در کمتر از نیم قرن بر بزرگترین معموره جهان به گوش جهانیان رساند.

بیایید و به یک موعظه خداوند گوش فرا دهید؛ آنجا که می فرماید قُلْ انَّما اعِظُکُمْ بِواحِدَةٍ انْ تَقُومُوا للهِ مَثْنی وَ فُرادی همه قیام کنید و برای خدا قیام کنید؛ قیام فرادی در مقابل جنود شیطانیِ باطنِ خودتان، و قیام همگانی در مقابل قدرتهای شیطانی. اگر قیام و نهضت، الهی و برای خدا باشد پیروز است. ای مسلمانان جهان وای مستضعفان عالم! دست به دست هم دهید و به خدای بزرگ رو آورید و به اسلام پناهنده شوید، و علیه مستکبران و متجاوزان به حقوق ملتها پرخاش کنید.

و درود جهانیان و رحمت خداوند متعال بر شما ای زائران بزرگوار بیت‌الله الحرام که از چهار سوی عالم به سوی خانه خدا، مرکز توحید و محل وحی و مقام ابراهیم و محمد، دو ابرمرد بت شکن و پرخاشگر بر مستکبرین شتافتید و خود را به مواقف کریمه‌ای -‌که در عصر وحی زمینهایی خشک و کوهسارهایی بی‌آب و سبزه، لکن محل هبوط ملائکة الله و هجوم جنودالله و وقوف انبیاء الله و عبادالله الصالحین بود - رساندید. هان! بشناسید این مشاعر جمع مشعر: موضع مناسک حج بزرگ را، و مجهز شوید از مرکز بت شکنی برای شکستن بتهای بزرگ که به صورت قدرتهای شیطانی و چپاولگران آدمخوار در آمده‌اند، و از این قدرتهای تهی از ایمان نهراسید، و با اتکال به خدای بزرگ در این مواقف عظیمه، پیمان اتحاد و اتفاق در مقابل جنود شرک و شیطنت ببندید، و از تفرق و تنازع بپرهیزید وَ لاتَنازَعُوا فَتَفْشَلُوا وَ تَذْهَبَ ریحُکُم رنگ و بوی ایمان و اسلام که اساس پیروزی و قدرت است با تنازع و دسته بندی‌های موافق با هواهای نفسانیه و مخالف با دستور حق تعالی زدوده می‌شود، و اجتماع در حق و توحید کلمه و کلمه توحید که سرچشمه عظمت امت اسلامی است، به پیروزی می‌رسد.

ای مسلمانان جهان! چه شد شما را که در صدر اسلام با عده بسیار کم، قدرتهای عظیم را شکستید و امت بزرگ اسلامی - انسانی ایجاد نمودید، اکنون با قریب یک میلیارد جمعیت و دارا بودن مخازن بزرگی که بالاترین حربه است در مقابل دشمن، این‌چنین ضعیف و زبون شدید؟ آیا می‌دانید که تمام بدبختی‌های شما در تفرقه و اختلاف بین سران کشورهای شما و بالنتیجه بین خود شماست؟ از جای برخیزید و قرآن کریم را به دست گرفته و به فرمان خدای تعالی گردن نهید تا مجد خود و عظمت اسلام عزیز را اعاده کنید. بیایید و به یک موعظه خداوند گوش فرا دهید؛ آنجا که می‌فرماید قُلْ انَّما اعِظُکُمْ بِواحِدَةٍ انْ تَقُومُوا للهِ مَثْنی‌ وَ فُرادی‌ همه قیام کنید و برای خدا قیام کنید؛ قیام فرادی‌ در مقابل جنود شیطانیِ باطنِ خودتان، و قیام همگانی در مقابل قدرتهای شیطانی. اگر قیام و نهضت، الهی و برای خدا باشد پیروز است. ای مسلمانان جهان وای مستضعفان عالم! دست به دست هم دهید و به خدای بزرگ رو آورید و به اسلام پناهنده شوید، و علیه مستکبران و متجاوزان به حقوق ملت‌ها پرخاش کنید. ای زائران خانه خدا، در مواقف و مشاعر الهی به هم بپیوندید و از خداوند تعالی نصرت اسلام و مسلمین و مستضعفان جهان را بخواهید.

ای گویندگان و نویسندگان! در اجتماعات بزرگ؛ عرفات و مَشْعَر و مِنا و مکه معظمه و مدینه منوره، مسائل اجتماعی و سیاسی مناطق خود را به گوش برادران ایمانی برسانید، و از هم طلب نصرت کنید. ای زائران خانه خدا! توطئه‌های راست و چپ و خصوص امریکای چپاولگر و متجاوز و اسرائیل جنایتکار را به گوش عالمیان برسانید و از آنان استمداد کنید و جنایات این جنایتکاران را بشمارید و به خداوند متعال برای اصلاح حال مسلمین و قطع ایادی جنایتکاران التجا پیدا کنید. و من به خواست خدای قادر، مژده نصرت و پیروزی به شماها می‌دهم. «انَّهُ عَلی ذلِکَ لَقادِرٌ»

والسلام علی رسول الله و علی ائمة المسلمین و علی عبادالله الصالحین و رحمة الله و برکاته.

روح الله الموسوی الخمینی

(صحیفه امام، ج10، صص 339 و 340)»

انتهای پیام

کد N15108