چند خبر از بنیاد بین‌المللی امام رضا(ع)

امام رضا ع

نشست شورای هماهنگی بخش دانشگاهی دوازدهمین دوره جشنواره بین‌المللی امام رضا(ع) با حضور نمایندگان دانشگاه‌های برگزار کننده برنامه‌های علمی و پژوهشی این جشنواره در محل بنیاد بین المللی امام رضا(ع)برگزار شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، سیدجواد جعفری مدیرعامل بنیاد بین المللی امام رضا(ع) در این نشست با اشاره به این‌که «جشنواره امام رضا(ع) ظرفیت‌های بالقوه داوطلب در حوزه ترویج فرهنگ رضوی را شناسایی کرده است» گفت: این جشنواره الگویی را در زمینه مهندسی فرهنگی در عرصه اجرا و عمل ارائه داده است.

در ادامه این نشست حجت‌الاسلام محتشمی نماینده دانشگاه آزاد مشهد به بیان دیدگاه‌های خود در این نشست پرداخت و گفت: معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی مشهد در دوازدهمین دوره جشنواره امام رضا(ع) همایش تعلیم و تربیت و سبک زندگی در فرهنگ رضوی را برگزار خواهد کرد.

هم چنین دکتر هادی منوری که به نمایندگی از دانشگاه علوم پزشکی مشهد و همایش طب الرضا(ع) در این نشست حضور داشت، پس از قرائت شعری در مدح حضرت زهرا(س)، با بیان این‌که «همایش طب الرضا(ع) قدیمی‌ترین همایش پژوهشی در جشنواره امام رضا(ع) است» افزود: از نتایج پربار این همایش آن است که مشهد به قطب طب سنتی کشور تبدیل شده است.

دکتر مجتبوی رئیس دانشگاه آزاد گناباد هم به اهمیت و حساسیت برگزاری همایش ملی عرفان اسلامی در آموزه‌های رضوی اشاره کرد و گفت: این همایش اردیبهشت ماه 93 در گناباد برگزار خواهد شد و مقدمات برگزاری باشکوه آن هم اکنون در حال انجام است.

دکتر سرگلزهی از دانشگاه نیشابور هم از برگزاری نخستین همایش علمی-پژوهشی سلسله الذهب در قالب دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) توسط این دانشگاه خبر داد.

بر اساس این گزارش دانشگاه حکیم سبزواری با برگزاری جشنواره داستان نویسی رضوی ویژه دانشجویان و اساتید، دانشگاه فردوسی مشهد با برگزاری همایش ملی سیره و معارف رضوی و هم چنین دانشگاه علوم قرآنی سبزوار با موضوع قرآن و میراث رضوی در دوازدهمین دوره جشنواره بین المللی امام رضا(ع) مشارکت دارند.

برگزیدگان جشنواره خبرگزاری‌ها، نشریات الکترونیک و رسانه‌های بر خط با موضوع فرهنگ رضوی اعلام می‌شوند

مرحله نهایی داوری آثار جشنواره خبرگزاری‌ها، نشریات الکترونیک و رسانه‌های بر خط رضوی، همزمان با سالروز ولادت امام کاظم (ع)، 19 آذر ماه با حضور اعضای هیات علمی، دبیر کمیته داوری و معاون فرهنگی، مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران برگزار شد و اسامی 18 برگزیده این جشنواره به زودی اعلام خواهند شد.

دکتر مسعود کوثری؛ استاد یار و مدیر گروه ارتباطات اجتماعی دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران در این نشست خواستار تقویت تکنیکی و محتوایی رسانه‌ها در مباحث مرتبط با شخصیت وجودی امام رضا(ع) شد و تاکید کرد: سطح کیفی آثار تولید شده با موضوع امام رضا(ع) از طریق اجرای برنامه‌های آموزشی و تشویقی باید بیش از گذشته ارتقاء یابد.

دکتر حسن بشیر، دانشیار دانشگاه امام صادق(ع) و دبیر هیات علمی جشنواره نیز با اشاره به اهمیت رسانه‌های مجازی در جامعه امروز خاطرنشان کرد: انتشار و معرفی آثار برگزیده در قالب کتاب الکترونیک و برگزاری نشست‌های نقد و بررسی آثار با حضور فعالان رسانه‌های جمعی می‌تواند فضایی مناسب جهت اطلاع رسانه‌ها از نقاط قوت و ضعف آثارشان ایجاد کند.

دکتر امید علی مسعودی، مدیر گروه ارتباطات دانشگاه سوره یکی دیگر از اعضای هیات علمی جشنواره خبرگزاری‌ها، نشریات الکترونیک و رسانه‌های بر خط امام رضا(ع) ضمن تقدیر از کسانی که با موضوع امام رضا(ع) اقدام به تولید آثار کرده‌اند، تصریح کرد: تعداد و کیفیت آثار در بخش‌های خبر و گزارش‌های خبری، تیتر و لید، گفت‌وگو و عکس مناسب‌تر از سایر بخش‌ها است و بخش‌های سرمقاله و یادداشت و فیلم‌های منتشر شده در رسانه‌های مجازی نیازمند اهتمام بیشتر مدیران رسانه‌های مجازی است.

در این نشست کلیه آثار کاندیدای اثر برتر با حضور دکتر مسعود کوثری، دکتر حسن بشیر، دکتر امید علی مسعودی، هانیه ناظری؛ دبیر کمیته داوری و محمد صادق افراسیابی؛ معاون فرهنگی مطبوعاتی و اطلاع رسانی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی بررسی و از میان 60 اثر کاندیدای اثر برتر 18 اثر به عنوان آثار برتر در 6 بخش اصلی جشنواره مشخص شدند.

پیش از این تعداد 60 اثر از میان 3088 اثر ارسال شده به دبیرخانه جشنواره خبرگزاری‌ها، نشریات الکترونیک و رسانه‌های بر خط امام رضا(ع) به عنوان آثار کاندیدای اثر برتر توسط هیات داوران اولیه انتخاب و جهت داوری نهایی برای اعضای هیات علمی جشنواره ارسال شده بود.

انتهای پیام

کد N14987