آیت‌الله موسوی‌اردبیلی: در بیان معارف مکتب اهل بیت(ع) افراط و تفریط نشود

مرجع تقليد,مراجع تقليد,آيت‌الله العظمي موسوي اردبيلي

آیت‌الله موسوی اردبیلی خواستار معرفی مکتب ناب تشیع، علوم و معارف اهل بیت (ع) به دور از هرگونه افراط و تفریط به سراسر جهان شد.

آیت‌الله موسوی اردبیلی خواستار معرفی مکتب ناب تشیع، علوم و معارف اهل بیت (ع) به دور از هرگونه افراط و تفریط به سراسر جهان شد.

به گزارش گروه دریافت خبر خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، این مرجع تقلید در دیدار معاون ارتباطات و امور بین‌الملل جامعةالمصطفی (ص) در سخنانی اظهار کرد:‌ اگر علوم و مکتب ناب تشیع به صورت متعادل و به دور از هرگونه افراط و تفریط بیان شود، مردم جهان آن را به راحتی پذیرفته و با آن هم‌سو می‌شوند.

وی در ادامه با اشاره به فطرت پاک افراد در درک مطالب وحیانی و انوار حقه الهی، خاطرنشان کرد: تمامی انسان‌ها بر فطرت و عقل پاک آفریده شده‌اند و از آن‌جا که مبانی تشیع بر پایه عقل است، پذیرفتن آن برای مردم جهان امری آسان برشمرده می‌شود که نیاز به ترویج، تبیین و تبلیغ گسترده دارد.

در ادامه این دیدار حجت‌الاسلام والمسلمین حکیم الهی معاون ارتباطات و بین الملل جامعةالمصطفی (ص) نیز در سخنانی گفت: تلاش جامعةالمصطفی (ص) تبیین مبانی تشیع است و از آن‌جا که پایه تمام مبانی تشیع به عقلانیت ختم می‌شود، سبب شیفتگی اهل سنت، مسیحیان و دیگر ادیان و گرایش آن‌ها به سوی مکتب شیعه است.

وی با اشاره به طلاب مشغول به تحصیل در این دانشگاه تصریح کرد: در حال حاضر 30هزار طلبه که نیمی از آنان در خارج از کشور و نیمی دیگر در داخل کشور، در استان‌های گرگان، اصفهان، مشهد و تبریز به تحصیل علوم اهل‌بیت(ع) اشتغال دارند و سطوح درسی خود را تا انتهای درس خارج و اجتهاد ادامه می‌دهند.

به گزارش ایسنا به نقل از حوزه نیوز، معاون ارتباطات و بین‌الملل جامعةالمصطفی در پایان با اشاره به این‌که «بسیاری از دانش‌آموختگان این مرکز در حال تدریس در درس خارج در داخل و خارج کشور هستند» بیان کرد: امروزه بسیاری از دانش‌آموختگان جامعةالمصطفی (ص) دروس خارج را تدریس می‌کنند و هم‌اکنون در عربستان سعودی حوزه‌های شیعی مشغول به فعالیت هستند که کرسی‌های درس خارج در آنجا دایر است.

انتهای پیام

کد N14977