کشته شدن صدها تن در خشونت‌های هفته گذشته آفریقای مرکزی

سازمان ملل اعلام کرد: در یک هفته گذشته بیش از600 تن از جمله 17 مسلمان در خشونت‌های فرقه‌ای جمهوری آفریقای مرکزی کشته‌ شده‌اند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، آدریان ادواردز، سخنگوی آژانس پناهندگان سازمان ملل گفت: ما شاهد بدتر شدن هرچه بیشتر وضعیت در جمهوری آفریقای مرکزی هستیم.

وی عنوان کرد که درگیری‌ها و خشونت‌های فرقه‌ای هفته گذشته در آفریقای مرکزی باعث کشته شدن 450 تن در شهر بانگویی و 160 تن در دیگر نقاط این کشور شده است.

وی همچنین به خبرنگاران در شهر ژنو گفت: حدود 159 هزار تن تن نیز از خانه‌های خود در پایتخت آفریقای مرکزی فرار کرده‌اند.کشتارها در نزدیکی پایتخت آفریقای مرکزی که توسط صلیب سرخ بین‌المللی و شورای پناهندگان دانمارکی حفاظت می‌شود و عمدتا در بخش شمال غربی آفریقای مرکزی رخ داده‌اند.

بنا به اعلام آژانس حقوق بشر سازمان ملل، در حمله شبه نظامیان مسیحی موسوم به آنتی بالاکاور به روستایی غربی بوهونگ 27 مسلمان کشته شدند.

راوینا شمداسانی، سخنگوی دفتر کمیسیرعالی حقوق بشر سازمان ملل اظهار داشت: ما هرگونه حمله به مکان‌های مذهبی را محکوم کرده و از همه گروه‌ها می‌خواهیم خویشتنداری نشان دهند.

وی چرخه شرورانه حملات و انتقامجویی در آفریقای مرکزی را محکوم کرد.

جمهوری آفریقای مرکزی که عمدتا مسیحی نشین است به دنبال کودتای ماه مارس از سوی شورشیان عمدتا مسلمان گروه سلکا به آشوب کشیده شده است.

انتهای پیام

کد N14925