با تاکید بر لزوم اصلاح شورای امنیت؛

عربستان: شورای امنیت در قبال فلسطین و سوریه فلج شده است!

شوراي امنيت

نماینده دائم عربستان در سازمان ملل بار دیگر با ناتوان خواندن شورای امنیت در برقراری صلح در جهان تاکید کرد: ریاض آماده است تا با سازمان ملل و دیگر کشورهای عضو در اصلاح ریشه‌ای شورای امنیت همکاری کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نوشته روزنامه اماراتی الخلیج، عبدالله المعلمی، نماینده عربستان در سازمان ملل با تاکید بر اهمیت اصلاح ساختار شورای امنیت اعلام کرد که کشورش آماده‌ همکاری کامل و کارآمد با سازمان ملل و کشورهای عضو آن جهت انجام اصلاحات در شورای امنیت است.

وی در سخنانی در مجمع عمومی سازمان ملل گفت: شورای امنیت نمی‌تواند چالش‌هایی که با آن روبروست به درستی حل و فصل نماید همانطور که ما شاهد آن هستیم که این شورا در حل بحران فلسطین و سوریه و حفظ امنیت و صلح بین‌المللی تقریبا به حالت فلج درآمده است.

المعلمی افزود: سخنان من به منزله بدبینی و یا ناامیدی نیست بلکه به مثابه تلاشی از سوی کشور عربستان برای به صدا درآوردن زنگ خطر در خصوص نیاز شدید شورای امنیت بر انجام اصلاحات کامل و بنیادین است.

وی همچنین با تاکید بر موضع عربستان در انجام اصلاحات در ساختار شورای امنیت خاطرنشان کرد: این شورا نیاز به اصلاحات اساسی و بنیادین دارد اصلاحاتی که افزایش اعضا شورای امنیت و ممنوعیت و یا محدودیت استفاده از حق وتو را در پی داشته باشد.

المعلمی انجام اصلاحات فوق را استانداردهایی نامید که تنها ابزار ممکن برای اجرای تعهدات شورای امنیت در حفاظت از امنیت و صحل در جهان امروز است.

انتهای پیام

کد N14924