امتناع روسیه از اعطای ویزا به معترضان صلح سبز

مقامات روسیه از اعطای ویزا به گروهی از مبارازن زیست محیطی که به دلیل اعتراض در یک سکوی نفتی با اتهامات اوباشی‌گری روبرو هستند، خودداری می‌کنند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز، صلح سبز روسیه اعلام کرد که کمیته تحقیقی این کشور به یکی از معترضانی که آرکتیک 30 خوانده می‌شوند، گفته است که نمی‌تواند از روسیه خارج شود.

سازمان صلح سبز اعلام کرد که ممکن است همه اعضای غیرروس این گروه از جمله "تاسمانیان کولین راسل" مجبور شوند کریسمس و یا حتی پس از آن را در سن پترزبورگ به سر برند.

این گروه در ماه سپتامبر در جریان اعتراض در یک سکوی حفاری نفتی روسیه در آب‌های آزاد دستگیر شدند و همچنان در انتظارند تا برای خروج از روسیه به آنها ویزا داده شود.

وکلای اعضای این گروه هفته گذشته از کمیته تحقیقی خواستند تا از سرویس فدرال مهاجرت درخواست کند تا به اعضای غیرروس این گروه ویزا داده شود اما این کمیته در واکنش به یک عضو دانمارکی گروه اعلام کرد که این کار را نخواهد کرد.

این در حالی است که دادگاه بین‌المللی قانون دریاها در ماه نوامبر از روسیه خواست تا به اعضای آرکتیک 30 اجازه دهد که فورا این کشور را ترک کنند.

انتهای پیام

کد N14919