با تداوم سرمای شدید در سوریه؛

اردوغان اقدام جهانی برای کمک به آوارگان سوری را خواستار شد

سیاسی

نخست وزیر ترکیه ضمن اعلام مجدد حمایت خود از آوارگان سوری، اقدام جدی جامعه جهانی برای پایان دادن به مشکلات مردم سوریه و بحران این کشور را خواستار شد.

نخست وزیر ترکیه ضمن اعلام مجدد حمایت خود از آوارگان سوری، اقدام جدی جامعه جهانی برای پایان دادن به مشکلات مردم سوریه و بحران این کشور را خواستار شد.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری سوریه نیوز، رجب طیب اردوغان، نخست وزیر ترکیه روز شنبه در سخنانی در شهر "آنتالیا" بر لزوم اتخاذ اقداماتی از سوی جامعه جهانی برای پایان دادن به مشکلات آوارگان سوری به ویژه در شرایط جوی کنونی و اعلام موضع نسبت به بحران این کشور، تاکید کرد.

وی با بیان اینکه کودکان سوری از سرمای کشنده جان خود را از دست می‌دهند، از تمامی مردم جهان خواست تا برای پایان دادن به چنین مشکلات اقدامی فوری اتخاذ کنند.

اردوغان در ادامه افزود: چگونه مردم جهان می‌توانند در آسایش و رفاه زندگی کنند حال آنکه آوارگان سوری حتی نمی‌توانند از خودشان در برابر سرما محافظت کنند. با این حال مردم سوریه چگونه می‌توانند از خودشان در برابر کشتار و گلوله‌ها محافظت کنند.

وی خاطرنشان کرد: آنکار همواره از سوی طرفهای‌های داخلی و خارجی به خاطر حمایت نکردن از سوری‌ها مورد انتقاد و اتهام بوده است، اما من تاکید می‌کنم که چون گذشته از آوارگان سوری حمایت خواهیم کرد.

آنکار روز چهارشنبه اعلام کرد که اردوگاه جدیدی را به آوارگان سوری که در خیابان‌ها و اماکن باز در استانبول ساکن هستند، اختصاص داده است.

ترکیه از کشورهای حامی مخالفان دولت سوریه محسوب می‌شود و میزبان حدود 600 هزار تن از آوارگان سوری است که 200 هزار تن از آنان در 10 اردوگاه در مرزهای دو کشور ساکن هستند.

انتهای پیام

کد N14908