آمریکا مستاصل از پیشروی‌های ارتش سوریه دست به دامان تندروها شد

سیاسی

ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود توانست بخش زیادی از منطقه عدرا را تحت کنترل خود درآورد. در همین حال اخباری مبنی بر تصمیم واشنگتن برای تماس با برخی گروه‌های اسلام‌گرای تندرو در سوریه منتشر شده است.

ارتش سوریه در ادامه پیشروی‌های خود توانست بخش زیادی از منطقه عدرا را تحت کنترل خود درآورد. در همین حال اخباری مبنی بر تصمیم واشنگتن برای تماس با برخی گروه‌های اسلام‌گرای تندرو در سوریه منتشر شده است.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، به نقل از شبکه خبری اسکای نیوز عربی، ارتش سوریه در درگیری‌های 24 ساعت گذشته توانسته است به پیشروی‌های گسترده‌ای در منطقه عدرا در ریف دمشق دست پیدا کند.

بر اساس گزارش دیده‌بان حقوق بشر سوریه، منطقه عدرا تا پیش از این تحت کنترل شبه نظامیان و افراد مسلح مخالف دولت بود و ارتش سوریه به دنبال پیشروی‌های خود در این منطقه توانست کنترل بخش زیادی از آن را به دست بگیرد.

همچنین فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه در بیانیه‌ای تلویزیونی بر ادامه عملیات نظامی در اطراف دمشق تا از بین بردن کامل تروریست‌ها و برقراری امنیت در این منطقه تاکید کرد.

از سوی دیگر، خبرگزاری رویترز به نقل از برخی منابعی در "جبهه اسلامی"، یکی از گروه‌های اسلام‌گرای تندرو در سوریه فاش کرد که چند تن از مقامات آمریکایی قصد دارند با سران این گروه تروریستی در استانبول ترکیه دیدار و گفتگو کنند.

به گفته ناظران سیاسی - نظامی سوریه، دیدار مقامات آمریکایی با نمایندگان جبهه اسلامی نشانگر این است که میزان تسلط این گروه تروریستی بر درگیری‌های اخیر سوریه بیشتر از ارتش آزاد است. ارتش آزاد که مورد حمایت آمریکا است میانه‌روتر از جبهه اسلامی عمل می‌کند.

بنا به گفته تحلیلگران، دیدار مذکور می‌تواند آینده جبهه اسلامی را که هم‌اکنون با گروه تروریستی دولت اسلامی عراق و شام (داعش) نیز درگیری‌هایی دارد، روشن سازد.

"جبهه اسلامی" چندی پیش از ادغام شش گروه تندرو اسلام‌گرا و مخالف نظام سوریه تشکیل شد و در روزهای اخیر توانسته برخی مراکز فرمادهی ارتش آزاد را تحت کنترل خود درآورد.

ژنرال مارتین دمپسی، رئیس ستاد مشترک نیروهای مسلح آمریکا پیشتر اذعان کرده بود که واشنگتن قصد دارد به شناخت عمیقی از گروه‌های تندروی مخالف نظام سوریه دست یابد.

روزنامه وال استریت ژورنال نیز در این خصوص گزارش داده بود که ‌آمریکا و کشورهای دیگر مذاکرات مستقیمی را با برخی از گروه‌های تندروی مخالف نظام سوریه که هم‌اکنون در داخل این کشور می‌جنگند، انجام داده‌اند.

انتهای پیام

کد N14900