دیدار هیات نخبگان مصری با امیرعبداللهیان

گروهی از شخصیت‌های سیاسی، حزبی و اصحاب رسانه‌های مصر با حسین امیرعبداللهیان، معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه دیدار و گفت‌وگو کردند.

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، در این دیدار امیر عبداللهیان ضمن اشاره به جایگاه تاریخی و تمدنی مصر و روابط دیرینه و تاریخی میان ملت‌های ایران و مصر، تاکید کرد: انقلاب 25 ژانویه در مصر مرز میان دیکتاتوری و دموکراسی می‌باشد و نباید این روند دموکراسی دچار تزتزل گردد.

وی در ادامه تاکید نمود که دشمنان ملت‌های ایران و مصر از نزدیکی میان این دو کشور متضرر می‌شوند، لذا در جهت مسموم کردن فضای مناسبات ایران و مصر تلاش می‌کنند.

وی با اشاره به قضیه فلسطین به عنوان دغدغه مشترک ملت‌های ایران و مصر تاکید نمود که ایران به حمایت‌های خود از فلسطین و محور مقاومت در منطقه ادامه خواهد داد و یکی از اهداف رشد بیداری اسلامی در منطقه را صیانت از دستاوردهای ضدیت با صهیونیسم بین‌الملل در منطقه می‌دانیم.

معاون عربی و آفریقای وزارت امور خارجه در خصوص توافق هسته‌ای اخیر ایران و 1+5 گفت: این مذاکرات صرفا مربوط به موضوع فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای کشورمان بوده و زمینه ساز تعاملات همسوی منطقه‌ای و گسترش امنیت پایدار در منطقه خواهد شد و قطعا علیه هیچ کشور دیگری نخواهد بود.

در ادامه این گفت‌وگو برخی از اعضای هیئت مصری ضمن تبریک تحقق حماسه سیاسی انتخابات ریاست جمهوری به رهبر معظم انقلاب، دولت و ملت جمهوری اسلامی ایران، همچنین به طرح دیدگاه‌های خود در خصوص تحولات اخیر مصر پرداختند و تاکید کردند که مردم مصر در ادامه دستاوردهای انقلاب 25 ژانویه تلاش خواهند کرد تا اهداف خود را در چارچوبی دموکراتیک و مبنی بر استقلال طلبی در راستای مقابله با استکبار جهانی و دشمنی صهیونیستی تحقق بخشند.

آنها ضمن تاکید بر ضرورت توسعه روابط مصر با جمهوری اسلامی ایران تاکید نمودند که مردم مصر از دستاوردهای توافق اخیر ایران خوشحال بوده و بر ضرورت پیوستن رژیم صهیونیستی به پیمان عدم اشاعه هسته‌ای تاکید می‌نمایند.

انتهای پیام

کد N14885