رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری:

فشار اسرائیل بر آمریکا، عامل اصلی نقض تعهدات است

سیاسی

رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی تحریم‌های ضد ایرانی را نقض آشکار توافقنامه ژنو دانست و گفت: نقض تعهدات چهره نفاق آمریکا را برای همگان روشن می سازد.

رییس مجمع نمایندگان چهارمحال و بختیاری در مجلس شورای اسلامی تحریم‌های ضد ایرانی را نقض آشکار توافقنامه ژنو دانست و گفت: نقض تعهدات چهره نفاق آمریکا را برای همگان روشن می سازد.

مجید جلیل سرقلعه در گفت و گو با خبرنگارخبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه چهارمحال و بختیاری، با اشاره به اقدام آمریکا در افزودن 19 فرد و شرکت به لیست تحریم‌های ضد ایرانی پس از توافق ژنو، این اقدام آمریکا را نقض آشکار توافقنامه ژنو دانست.

وی اظهار کرد: این اقدام از سوی هیات مذاکره کننده دور از انتظار و مغایر با توافقات و تعهدات است و به یقیین عامل و تحریک کننده اصلی این اتفاقات آمریکا و در راس آن ها رژیم صهیونیستی هستند.

جلیل با تاکید بر پرهیز از شتابزدگی و اقدام عجولانه هیئت مذاکره کننده ایرانی، تدبر، تامل و بررسی موشکافانه موضوع را اولویت اصلی دولت برای رسیدن به راه حلی راهگشا دانست.

وی لابی و فشار صهیونیست ها بر آمریکا را عامل اصلی این نقض تعهدات دانست و تصریح کرد: به طور قطع فشار اسرائیل، آمریکا را مجبور به اعمال تحریم های ناچیز و بی ارزش کرده است که این خود چهره نفاق آمریکا را برای همگان روشن می سازد.

جلیل با تاکید بر ایستادگی ملت و مقام معظم رهبری بر پای ارزش‌ها و منافع ملی، خاطرنشان کرد: دشمن تلاش می‌کند به زعم خود تحریم‌ها و فشارها بر مردم را اثرگذار و خسته کننده جلوه دهد، اما ملت ایران هیچ گاه تسلیم خواسته ها و مطالبات نامشروع دشمنان نخواهد شد.

وی با بیان اینکه جهموری اسلامی ایران قدرت اول جهان و منطقه است خاطرنشان کرد: ملت، دولت و رهبری انقلاب با شجاعت و استقامت تمام در برابر دشمنان ایستاده‌اند و پاسدار و حافظ خون شهدای انقلاب به ویژه شهدای هسته‌ای هستند.

جلیل با اشاره به اظهارات اخیر جان کری، وزیر امور خارجه آمریکا مبنی‌بر لزوم کاهش روابط میان ایران و حزب‌الله، دفاع از جبهه مقاومت و کشورهای مستضعف را جزو سیاست‌های کلی نظام جمهوری اسلامی ایران دانست.

وی با تاکید بر دفاع همه جانبه جمهوری اسلامی ایران از جبهه مقاومت و ملت‌های مستضعف اظهار کرد: جمهوری اسلامی ایران با تمام توان از سوریه، حزب‌الله و سایر ملت‌های مستضعف و مظلوم دفاع خواهد کرد و دشمن هم هیچ غلطی نخواهد کرد.

انتهای پیام

کد N14865