وزیر كشور خبر داد؛

ایجاد دو منطقه آزاد در غرب کشور

دولت

خوشبختانه از نظر امنیتی هم مشکل خاصی در مناطق مرزی کشور وجود ندارد ولی پیگیری بحث مدیریت و کنترل مرز‌ها به قوت خود باقی است و برای سال ۹۳ بودجه بسیار خوبی برای این حوزه نیز پیش‌بینی شده است.

وزیر کشور با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ دولت منابع خوبی برای ساماندهی پایانه‌های مرزی شرقی و غربی کشور پیش بینی کرده است، گفت: ما این منابع را در جهت تقویت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در آن حوزه‌ها پیگیری خواهیم کرد.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، عبدالرضا رحمانی فضلی درباره برنامه‌های دولت برای ساماندهی پایانه‌ها و بازارچه‌های مرزی کشور اظهار داشت: ساماندهی پایانه‌های مرزی شرقی و غربی کشور که جزء مصوبه شورای عالی امنیت ملی است در دستور کار وزارت کشور قرار دارد و تمام تلاش ما این است که در آن مناطق با رویکرد توسعه‌ای برنامه‌ریزی‌ها و اقدامات جدیدی صورت بگیرد.

رحمانی فضلی در ادامه با اشاره به اینکه در لایحه بودجه سال ۱۳۹۳ هم دولت منابع خوبی برای این بخش پیش بینی کرده است، تصریح کرد: ما این منابع را در جهت تقویت بخش خصوصی برای سرمایه گذاری در آن حوزه‌ها پیگیری خواهیم کرد و به احتمال زیاد در منطقه غرب کشور دو حوزه به عنوان منطقه آزاد در سال جدید تعیین شوند تا در این مناطق هم تبادل تجاری با کشورهای همسایه تقویت شود و هم در توسعه منطقه اثرات بسیاری داشته باشد.

وی خاطرنشان کرد: من در سفر به استان کردستان قول دادم که هر شش ماه یک بار به آن منطقه سفری داشته باشم و جلسه توسعه غرب کشور در آنجا برگزار شود و هر شش ماه یک بار هم در شرق کشور جلسه توسعه مناطق مرزی برگزار شده تا مسائل آن مناطق از نزدیک پیگیری شود.

وزیر کشور تاکید کرد: خوشبختانه از نظر امنیتی هم مشکل خاصی در مناطق مرزی کشور وجود ندارد ولی پیگیری بحث مدیریت و کنترل مرز‌ها به قوت خود باقی است و برای سال ۹۳ بودجه بسیار خوبی برای این حوزه نیز پیش‌بینی شده است.

رحمانی فضلی در پایان با اظهار امیدواری به اینکه در چهار سال فعالیت دولت یازدهم در حوزه امنیت و توسعه پایدار در مناطق غرب و شرق کشور گام‌های مفیدی برداشته شود، گفت: این امر مهم جزء برنامه‌های اصلی ما در مجموعه دولت و وزارت کشور است.

کد N14396