زاهدی در گفتگو با مهر:

واکنش رئیس کمیسیون آموزش به تغییر روسای دانشگاه تهران و شریف/ استیضاح فرجی دانا را دنبال نمی کنیم

مجلس

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی در واکنش به احتمال تغییر روسای دانشگاه های تهران و شریف توسط وزیر علوم گفت: تغییر روسای دانشگاه حق وزیر است و آنچه که ما از وزیر انتظار داریم این است که اگر تغییری می خواهد باشد، تبدیل به احسن شود.

محمد مهدی زاهدی رئیس کمیسیون آموزش مجلس در گفتگو با خبرنگار پارلمانی مهر، در واکنش به احتمال تغییر روسای دانشگاه های صنعتی شریف و تهران گفت: تغییر روسای دانشگاه حق وزیر است. آنچه که ما از وزیر انتظار داریم این است که اگر تغییری می خواهد باشد تبدیل به احسن شود. یعنی فردی بیاید که دارای وجاهت علمی و تابع قانون، معتقد به اجرای سند اسلامی شدن دانشگاه ها که فوق العاده مهم است و نسبت به مسائل فرهنگی کشور نیز حساس باشد.

وی در پاسخ به این سول که آیا از جدیت کمیسیون آموزش مجلس برای استیضاح وزیر علوم کم شده است، گفت: کمیسیون نه وظیفه ذاتیش است و نه هیچ گاه در خصوص استیضاح صحبت کرده است.ممکن است افرادی در درون کمیسیون به دنبال استیضاح باشند اما بر اساس قوانین موجود به ویژه آیین نامه داخلی مجلس، کمیسیون چنین حقی را ندارد راسا اقدام نماید.

به گزارش مهر، بعد از رای اعتماد مجلس به وزیر علوم دولت یازدهم، نمایندگان مجلس در واکنش به عملکرد وی به خصوص در انتصاب معاونین و مدیران این وزارت خانه که از فعالین فتنه 88 بودند و همچنین تغییر روسای سه دانشگاه بزرگ کشور تصمیم به تذکر و سوال از فرجی دانا گرفتند.

رئیس کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی هم در این خصوص گفته بود: اگر فرجي دانا به تعهداتش پايبند نباشد مجلس تصميم ديگري خواهد گرفت؛ اينجا دیگر موضوع ربطي به كميسيون ندارد و بحث استيضاح مطرح است كه البته ما نمي خواهيم كار به اينجا بكشد.