پکن خطاب به توکیو: جزیره دیائو یو متعلق به چین است

رادیو بین‌المللی چین,ژاپن,آسیا,چین 92

همشهری آنلاین: سخنگوی وزارت خارجه چین دوازدهم دسامبر در پکن گفت که هر چه آنکه ژاپن با استفاده از هر نوع شیوه موضع غیر قانونی یک جانبه خود را تبلیغات کند، نمی‌تواند واقعیت وابستگی جزیره دیایو به چین را تغییر دهد.

جهان > آسیا- همشهری آنلاین:
سخنگوی وزارت خارجه چین دوازدهم دسامبر در پکن گفت که هر چه آنکه ژاپن با استفاده از هر نوع شیوه موضع غیر قانونی یک جانبه خود را تبلیغات کند، نمی‌تواند واقعیت وابستگی جزیره دیایو به چین را تغییر دهد.

به گزارش رادیو بین‌المللی چین، وزارت خارجه ژاپن 11 دسامبر تعداد زبان‌های ویدیویی درباره جزیره دیایو (Diaoyu Island) در وب سایت خود را به 9 نوع افزایش داد و هدف از آن افزایش دادن تبلیغات خارجی است.

آن هون له سخنگوی وزارت خارجه چین در نشست خبری هفتگی 12 دسامبر جواب گفت: این برنامه دیگر چالش ژاپن در مساله جزیره دیایو است و چین قاطعانه مخالف آن است. من مجددا اعلام می‌کنم که ژاپن با استفاده ار هر نوع شیوه تبلیغات نمی‌تواند تغییر دهد جزیره دیائو یو  متعلق به چین است. ما بطور جدی از ژاپن درخواست می‌کنیم که تاریخ و واقعیت را درست بداند و سریعا دست را از عملیات و حرف‌های چالشی بردارد و به راه کنترل اختلاف نظر و حل مساله از طریق مشورت باز گردد.