دادگاه رسیدگی به پرونده بیمه:/5/

فکر می کردم شرایط شغلی برایم فراهم شده است

سیاست داخلی

وقتی به بانک مراجعه می کردم بانک به حدی شلوغ بود که ممکن است از خستگی شماره ای را اشتباه نوشته باشم.

یکی از متهمین پرونده اختلاس از بیمه ایران عنوان کرد: وقتی به بانک مراجعه می کردم بانک به حدی شلوغ بود که ممکن است از خستگی شماره ای را اشتباه نوشته باشم.

به گزارش خبرنگار ایلنا، در ادامه سومین جلسه رسیدگی به پرونده اختلاس از بیمه ایران محمدی کشکولی قاضی پرونده خانم (ع.ج) را به جایگاه متهمین فراخواند که متهمه در دادگاه حضور نداشت.

قاضی در ادامه متهم دیگر خانم (ن.خ) را به جایگاه متهمین فرا خواند و سپس خطاب به وی عناوین اتهامی او را بدین شرح اعلام کرد:

پولشویی به مبلغ 853 میلیون و 680 هزار ریال از محل وصول چک ها و معاونت در اختلاس.

(ن.خ) در دفاعیات خود اتهامات وارده را رد کرد و گفت: پاس کردن چک ها را قبول دارم. این چک ها را در سال 86 و 87 وصول کرده ام.

پس از دفاعیات(ن.خ) قاضی دادگاه خانم (ع.ب) و آقای (ح.ر) را به جایگاه متهمین فرا خواند که هیچ کدام از این دو متهم در دادگاه حضور نداشتند.

آقای (م.ف) متهم دیگری بود که توسط محمدی کشکولی قاضی پرونده به جایگاه متهمین فراخوانده شد.

قاضی در ادامه اتهامات (م.ف) را بدین شرح اعلام نمود:

پولشویی به مبلغ 680 میلیون و 925 هزار ریال و معاونت در اختلاس به همین میزان.

(م.ف) در دفاعیات خود اعلام کرد که اتهامات وارده را قبول ندارد و گفت: در اوایل سال 87 مبلغ یک میلیون تومان برای خرید خودرو از آقای (ف) قرض گرفتم و بعد از اینکه وام گرفتم یک میلیون را به ایشان پرداخت کردم که آقای (ف) در امتداد این ماجرا در مورد شغل و حقوقم از من سوال کرد و من هم چون در آن موقع قصد تغییر شغل خود را داشتم با ایشان در این مورد گفتگو کردم و وی به من قول داد که اگر کاری پیدا کرد به من اطلاع دهد.

متهم ادامه داد: پس از آن چند ماه بعد ایشان چکی را به اسم خودم به من تحویل داد تا برایش نقد کنم و این جریان چندین بار ادامه پیدا کرد و من بابت وصول چک ها هیچگونه پولی از وی دریافت نکردم.

وی در توضیح دلیل نوشتن آدرس های متفاوت در پشت چک ها توضیح داد: من دو آدرس داشتم که متعلق به خانه پدری و دیگری مربوط به منزل خودم بود و از آنجا که همه چک ها به اسم خودم بود فکر می کردم شرایط شغلی برایم فراهم شده که می توانم در آنجا مشغول به کار شوم.

(م.ف) در پاسخ به سوال قاضی دادگاه مبنی براینکه مغایرت آدرس ها و تلفن ها به توصیه چه کسی نوشته شده است، گفت: به توصیه خودم من وقتی به بانک مراجعه می کردم بانک به حدی شلوغ بود که ممکن است از خستگی شماره ای را اشتباه نوشته باشم.

کد N12644