نمایندگان هفته آینده به حوزه های انتخابیه سرکشی می کنند

مجلس

پس از رای گیری در جلسه غیرعلنی روز سه شنبه و رای گیری مجدد در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی نمایندگان با پیشنهاد ادامه کار جلسات علنی در هفته آینده مخالفت کردند بنابراین نمایندگان هفته آینده در حوزه های انتخابیه خود به سر خواهند برد.

به گزارش خبرنگار پارلمانی مهر، در جلسه علنی روز چهارشنبه مجلس شورای اسلامی محمدرضا باهنر نایب رئیس مجلس شورای اسلامی اعلام کرد: به درخواست برخی نمایندگان در خصوص تاخیر یک هفته ای در تعطیلات مجلس و تشکیل جلسات علنی در هفته آینده رای گیری استمزاجی در صحن علنی انجام می دهیم.

وی افزود: تعدادی از نمایندگان درخواست کردند که هفته سرکشی به حوزه های انتخابیه را یک هفته به تاخیر بیاندازیم که  یک بار این مساله را در جلسه غیرعلنی روز سه شنبه رای گیری کردیم و نمایندگان با آن مخالفت کردند.

باهنر ادامه داد: دلیل درخواست کنندگان برای این مساله بررسی بودجه و ارائه پیشنهادات خود برای فعال شدن کمیسیون ها نسبت به بررسی بودجه و نیز تعطیلی اربعین حسینی در روز دوشنبه است که قبل و بعد از آن حضور نمایندگان در حوزه های انتخابیه خود ممکن است الزامی باشد.

به گزارش خبرنگار مهر پیشنهاد تعطیلی هفته آینده مجلس شورای اسلامی به رای نمایندگان گذاشته شد که با 88 رای موافق، 108 رای مخالف و یک رای ممتنع از 214 نماینده حاضر در صحن علنی به تصویب نرسید.

بر این اساس هفته آینده جلسات مجلس شورای اسلامی تعطیل خواهد بود و نمایندگان فرصت دارند که به حوزه های انتخابیه خود سرکشی کنند.