نخست‌وزیر پاكستان:

حملات پهپادی آمریكا پاسخ مناسبی به تروریسم نیست

سیاسی

پاكستان برای از بین بردن ریشه تروریسم و افراط‌گرایی در این كشور مصمم است ولی حملات پهپادی آمریكا اقدامی غیرسازنده بوده و بر این روند تاثیر منفی خواهد داشت.

«نواز شریف» نخست‌وزیر پاكستان تاكید كرد كه حملات پهپادی به هیچ عنوان راه حل مناسبی برای مساله تروریسم نیست.

به گزارش ایلنا به نقل از پایگاه خبری ایندیا اكسپرس، نوازشریف تاكید كرد كه پاكستان برای از بین بردن ریشه تروریسم و افراط‌گرایی در این كشور مصمم است ولی حملات پهپادی آمریكا اقدامی غیرسازنده بوده و بر این روند تاثیر منفی خواهد داشت.

وی در جریان سخنرانی در ضیافت نهاری كه با حضور سفرای كشورهای اروپایی برگزار شد، گفت: «شما به خوبی از تاثیر غیرسازنده حملات پهپادی آگاه هستید. ما در ارتباط با این حملات با جامعه بین‌الملل تعامل داشته و خواستار پیدا كردن راه‌ها و ابزارهایی سازنده برای از بین بردن تروریسم هستیم.»

شریف با تاكید بر این‌كه تروریسم در پاكستان مساله‌ای پیچیده بوده و ریشه در تحولات سه دهه گذشته دارد، گفت كه به اعتقاد ما بهترین راه مقابله با این چالش، آگاهی و اتحاد ملی است.

بر اساس این گزارش، نمایندگان پارلمان پاكستان نیز روز گذشته – سه‌شنبه – با صدور قطعنامه‌ای، حملات پهپادی آمریكا به پاكستان را محكوم كرده و آن را نقض تمامیت ارضی و حاكمیت ملی این كشور دانستند.

کد N12278