مخالفت وزارت خارجه آمریکا با تصویب تحریم‌های جدید علیه ایران

سیاست خارجی

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به هشدار وزیر خارجه ایران درباره اعمال تحریم‌های جدید، گفت که هرگونه محدویت جدید علیه ایران حتی اگر در آینده عملی شود، نتایج معكوس خواهد داشت.

وزارت خارجه آمریکا اعلام کرد که اعمال هر گونه تحریمی علیه ایران در زمان گفت‌و‌گو درباره مساله هسته‌ای این كشور، نتایج معكوس در پی خواهد داشت.

به گزارش ایلنا به نقل از القدس العربی، «جن ساکی» سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در واکنش به هشدار «محمد جواد ظریف» وزیر خارجه ایران درباره اعمال تحریم‌های جدید، گفت که هرگونه محدویت جدید علیه ایران حتی اگر در آینده عملی شود، نتایج معكوس خواهد داشت.

ساکی افزود که تحریم‌های جدید علیه ایران وحدت گروه ۵+۱ را از بین می‌برد و مذاکرات بر سر برنامه هسته‌ای ایران را به خطر می‌اندازد؛ مذاکراتی که بهترین فرصت برای رسیدن به نتیجه مسالمت‌آمیز پس از یک دهه به شمار می‌رود.

سخنگوی وزارت خارجه آمریکا در ادامه گفت که «جان کری» وزیر خارجه این کشور  امروز - سه‌شنبه - در مجلس نمایندگان آمریکا سخنرانی کرده و به این مساله نیز اشاره می‌کند.

وی تصریح کرد که کری امروز در سخنان خود به این مساله نیز اشاره می‌کند که اگر ایرانی‌ها از عملی کردن بخشی از توافق‌نامه ژنو عقب‌نشینی کنند، خواستار اعمال تحریم‌های بیشتر می‌شود.

ساکی تاکید کرد که نیازی به تحریم‌های جدید علیه ایران نیست و باید فضای مناسب و بهتر برای اقدام‌های دیپلماتیک ایجاد كرد.

بر اساس این گزارش، محمد جواد ظریف در گفت‌و‌گو با مجله آمریكایی «تایم» تاکید کرده بود که اگر کنگره آمریکا تحریم جدیدی علیه ایران تصویب کند، توافق ژنو از بین می‌رود.

کد N11882