سیاستمدار لبنان:

اقدامات علیه ایران نشانه حسادت است

سیاست خارجی

یک سیاستمدار لبنانی ضمن محكوم كردن عمليات انتحاري چند روز قبل مقابل سفارت و تسليت به مناسبت شهادت رايزن فرهنگي كشورمان در اين انفجار اظهار داشت: اينگونه عمليات هاي انتحاري نشانه ياس و نااميدي دشمنان و حسادت آنان نسبت به موفقيت هاي جمهوري اسلامي ايران در عرصه منطقه اي و بين المللي است.

به گزارش خبرگزاری مهر، هنري صفير سياستمدار بارز مسيحي لبنان با حضور در محل سفارت جمهوري اسلامي ايران در لبنان با غضنفر ركن آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران ملاقات و در خصوص تحولات منطقه و لبنان گفتگو كرد.

هنري صفير ضمن محكوم كردن عمليات انتحاري چند روز قبل مقابل سفارت و تسليت به مناسبت شهادت رايزن فرهنگي كشورمان در اين انفجار اظهار داشت: اينگونه عمليات هاي انتحاري نشانه ياس و نااميدي دشمنان و حسادت آنان نسبت به موفقيت هاي جمهوري اسلامي ايران در عرصه منطقه اي و بين المللي است. بدون شك اينگونه عمليات هاي انتحاري و تروريستي نمي تواند مشكلي را حل كند و يا آنكه دستاوردي داشته باشد.

وي با اشاره به موفقيت بزرگ جمهوري اسلامي ايران در مذاكرات هسته اي خود با مجموعه 5+1 ابراز اميدواري كرد اين توافق بين المللي تاثيرات مثبت خود را بر منطقه از جمله لبنان داشته باشد و اظهار داشت: لبنان متاثر از تحولات منطقه اي و بحران سوريه بوده و خطر القاعده و تروريسم كل منطقه را تهديد مي كند. لبنان به دليل همجواري با سوريه نمي تواند از تبعات منفي بحران در آن كشور در امان باشد. سياست بي طرفي لبنان نيازمند وجود ارتشي قوي و سياست خارجي قدرتمندي است. لذا اميدواريم جمهوري اسلامي ايران بتواند در ايجاد روحيه تفاهم ميان گروه هاي مختلف لبناني به ما كمك كند.

غضنفر ركن آبادي سفير جمهوري اسلامي ايران در لبنان نيز ضمن تشريح مذاكرات هسته اي كشورمان با مجموعه 5+1 و توافق به دست آمده در اين مذاكرات اظهار داشت: بدون شك توافق هسته اي جمهوري اسلامي ايران تاثيرات مثبت خود را در راستاي حل بحران و مشكلات كشورهاي منطقه از جمله سوريه و لبنان خواهد داشت.

وي با اشاره به اصول ثابت جمهوري اسلامي ايران در حفظ و تقويت ارتباط با تمامي گروه ها و طوايف مختلف لبناني اظهار داشت: جمهوري اسلامي ايران همواره خواستار حفظ وحدت و انسجام ملت هاي منطقه در مقابله با رژيم غاصب صهيونيستي بوده و سياست خود را با كشورهاي منطقه نيز بر اساس ميزان همبستگي آنها با ملت مظلوم فلسطين و مقابله با رژيم غاصب صهيونيستي تنظيم نموده است.