انتقاد آیت الله هاشمی از نگاه منفی برخی رسانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی

سیاست داخلی

متأسفانه برخی رسانه‌ها، منافع ملی را درنظر نمی‌گیرند و با چنین سرمایه‌ای برخوردهای جناحی و تخریبی دارند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با انتقاد از نگاه منفی برخی رسانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متأسفانه اینگونه رسانه‌ها، منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند و با چنین سرمایه‌ای برخوردهای جناحی و تخریبی دارند.

به گزارش ایلنا، آیت الله هاشمی رفسنجانی صبح امروز در دیدار جمعی از مسؤولین و پژوهشگران مركز تحقیقات مكاترونیك دانشگاه آزاد اسلامی قزوین، با تشكر از دانشجویان و مسوولان این واحد، به تاریخچه تأسیس دانشگاه آزاد اسلامی در ایران پرداخت و گفت: اوایل انقلاب می‌دیدیم كه صف كنكور طولانی و امكانات كمّی دانشگاه‌های دولتی محدود است.

رئیس هیأت مؤسس و هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی، با یادآوری اثرات منفی عدم موفقیت جوانان برای ورود به دانشگاه در خانواده‌ها گفت: خانواده‌ها و جوانان، دانشگاه را یك آرزوی غیرقابل تحقق می‌دانستند و وظیفه نظام اسلامی بود كه شادابی علمی و دانشگاهی را در جامعه و خانواده‌ها زنده كند.

رئیس مجمع تشخیص مصلحت نظام با ارائه تحلیلی از فضای انقلابی سال‌های اوّل و مخالفت با بخش خصوصی گفت: متقاضیان تحصیلات دانشگاهی در زمانی كه شورای انقلاب فرهنگی دانشگاهها را تعطیل كرده بود، بیشتر شدند و این اوضاع باعث نگرانی مضاعف مسؤولان نظام بود.

ایشان با تاكید بر وجود امكانات نسبی فضاهای آموزشی و استاد و علاقه خانواده‌ها به تحصیلات عالیه فرزندان خود،گفت: خدمت امام(ره) رسیدم و اوضاع را توضیح دادم و ایشان بدون هیچ درنگی كه انگار منتظر این پیشنهاد بودند، گفتند: شروع كنید كه حتماً مردم و خداوند كمك می‌كنند.

آیت الله هاشمی رفسنجانی افزود: آن دانشگاه امروز بزرگترین دانشگاه حضوری جهان است كه انقلاب و نظام اسلامی به آن می‌بالد.

رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد با اشاره به كمك‌های مردمی در شهرهای مختلف برای تأسیس واحدهای فراوان این دانشگاه در سراسر كشور گفت: پس از ارتقاء كمی، اكنون باید به ارتقای كیفی بپردازیم كه كار پژوهشی و تحقیقاتی و پرداختن به تحصیلات تكمیلی در سیاست‌های اعضای هیأت مؤسس و هیأت امنا قرار گرفته است.

ایشان گسترش دانشگاه آزاد در سراسر كشور را پرخیر و بركت دانست و گفت: در مقطعی برای رقابت با این دانشگاه، به دانشگاه پیام نور بیش از حد توجه شد كه البته رقابت علمی همیشه خوب بوده و خواهد بود.

آیت الله هاشمی رفسنجانی با انتقاد از نگاه منفی برخی رسانه‌ها به دانشگاه آزاد اسلامی گفت: متأسفانه اینگونه رسانه‌ها، منافع ملی را در نظر نمی‌گیرند و با چنین سرمایه‌ای برخوردهای جناحی و تخریبی دارند.

ایشان ایران را سرشار از سرمایه انسانی در دانشگاه دانست و گفت: تا جایی كه از من ساخته باشد، برای ارتقای علمی جوانان ایران اسلامی كمك خواهم كرد.

در آغاز این دیدار   موسی خانی، رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین و محمد ذاكری، پژوهشگر نخبه مركز تحقیقات مكاترونیك این واحد دانشگاه ضمن ارائه گزارشی از فعالیت‌ها و برنامه‌ها، به بیان دغدغه‌های پژوهشگران برای توجه بیشتر مسؤولین و جلوگیری از فرار مغزها پرداختند.

همچنین برگزیدگان تیم های مختلف لوح تقدیر خویش را از دست رئیس هیأت مؤسس و رئیس هیأت امنای دانشگاه آزاد اسلامی دریافت كردند.

قبل از این دیدار، آیت‌الله هاشمی‌رفسنجانی در مراسمی با حضور دانشجویان و مسؤولان دانشگاه آزاد اسلامی واحد قزوین، از خودروی خورشیدی هاوین (2) و موتور سیكلت الكتریكی پاراكس رونمایی كرد.

در مراسم رونمایی از خودروی خورشیدی هاوین (2)  حسن بهرامی، سرپرست تیم دانشجویی گفت: طراحی این خودرو از سال 1391 با حضور 18 دانشجو آغاز شد و ساخت آن نیز 11 ماه طول كشید.»

وی افزود: این خودرو با حداكثر 160 كلیومتر بر ساعت و ذخیره 6 ساعت كاری قابل رقابت با دانشگاههای برتر دنیا مثل میشیگان و MIT می‌باشد.

 بهرامی گفت: این خودرو در مسابقات آمریكا كه سال 2014 برگزار می‌شود، شركت می‌كند.

حسین زیارتی، سرپرست تیم موتورسیكلت الكتریكی پاراكس نیز گفت: این موتور كه برای كلاس RACE طراحی و ساخته شده ویژگی منحصر به فردی دارد.

وی گفت: بدنه آن كه با یك تیم 12 نفره دانشجوی طراحی و ساخته شده، كاملاً آئرودینامیك بوده و با فرمان‌پذیری بالا، 184 كیلومتر سرعت دارد و در صورت شارژ كامل كه 45 دقیقه طول می‌كشد، 200 كیلومتر را طی می‌نماید كه در چهارمین دوره مسابقات ملی طراحی ماشین موفق و به كسب مقام نخست كشوری در مرحله ی طراحی و ساخت موتور سیكلت الكتریكی گردید.

کد N10968