دادگاه رسیدگی به اختلاس از بیمه ایران؛

«ع-ح»: پس از فسخ فروش، قولنامه را پاره کردم

سیاست داخلی

«ع – ح» پس از قرار گرفتن در جایگاه تریبون خود را همسر «ح- ک» و همسر برادر «ب-ک» معرفی کرد.

«ع – ح» پس از قرار گرفتن در جایگاه تریبون خود را همسر «ح- ک» و همسر برادر «ب-ک» معرفی کرد.

به گزارش خبرنگار ایلنا دادگاه بررسی مته‌مان بیمه ایران در شعبه۷۶ دادگاه کیفری استان صبح امروز برگزار شد.

پس از اظهارات «ع – خ» نماینده دادستان پشت تریبون قرار گرفت و در واکنش به اظهارات متهم گفت: ایشان در جاهای مختلف اتهامات خود را پذیرفته و با توجه به اقدامات قانونی دیگر ایشان در صدور بیمه نامه‌های مختلف غیر قانونی، پولشویی تنها یکی از اتهامات وی است و می‌توان اتهام اصلی وی را معاونت در گردش مالی و اختلاس دانست.

«ع- خ» نیز پس از اظهارات نماینده دادستان گفت: اقدامات من بر خلاف قانون نیست و منطبق با قانون بیمه است و باید بگویم که من با آقایان ابدالی – فهیمی و نوسی در انفرادی ۲۴۰ دیدار مشترکی نداشته‌ام.

پس از اظهارات «ع- خ» در دفاع از خویش محمدی کشکولی قاضی پرونده اختلاس بیمه ایران «ع –ح» را به جایگاه فرا خواند.

رئیس دادگاه خطاب به «ع – ح» اتهامش را پولشویی به مبلغ پنجاه میلیون ریال دانست و در ابتدای سوالات از وی خواست خود را معرفی و نسبتش را با «ح- ک» و «ب- ک» اعلام کند.

«ع – ح» پس از قرار گرفتن در جایگاه تریبون خود را همسر «ح- ک» و همسر برادر «ب-ک» معرفی کرد.

«ع – ح» پس از معرفی خود قضاوت «ب-ک» و «د-ف» در خصوص نقش خویش برای پولشویی را رد کرد و اظهار داشت: همسرم زمینی را به من هدیه داده بود که من پس از فروش آن به آقای «ف» چکی به مبلغ ۳۵ میلیون تومان از وی دریافت کردم و از اینکه این چک متعلق به شرکت بیمه ایران است اطلاعی نداشتم.

«ع – ح» در پاسخ به سوال قاضی پرونده که از او پرسید با مبلغ این چک چه کرده‌اید، خاطر نشان کرد: ما مبلغ ۲۰ میلیون تومان به «ب-ک» بدهکار بودیم. من از طریق چک رمزدار مبلغ ۳۰ میلیون تومان را به حسابشان ریختم و از وی در خواست کردم با ۱۰ میلیون تومان بقیه برای ما سرمایه گذاری کند.

قاضی پرونده پس از اظهارات متهم از وی پرسید: چرا پس از فسخ فروش زمینتان پول دریافتی از ایشان را به وی پس ندادید که «ع- ح» در پاسخ به رئیس دادگاه گفت: من مبلغ ۵ میلیون تومان پس از فسخ به آقای «ف» تحویل دادم و چون در آن زمان پولی نداشتیم از برادر شوهرم درخواست کردم که ۳۰ میلیون تومان را به آقای «ف» پس بدهد که ایشان نیز این مبلغ را به وی پس داده است و من مدارکش را به دادگاه قبلی ارائه کرده‌ام.

محمدی کشکولی در ادامه از وی پرسید با قولنامه چه کرده‌اید؟ که متهم پاسخ داد: پس از فسخ قولنامه را پاره کردم.

در ادامه دادگاه قاضی پرونده اختلاس بیمه ایران به متهم خاطر نشان کرد: آقای «ب-ک» در اعترافاتشان گفته‌اند که دو فقره چک به شما پس داده‌اند که یکی به مبلغ ۳۵ میلیون تومان و دیگری به مبلغ ۷۵ میلیون تومان بوده است که متهم گرفتن چک ۷۵ میلیون تومانی را رد کرد.

پس از اتمام اظهارات ع – ح محمدی کشکولی به دلیل فرا رسیدن اذان ظهر برای دادگاه وقت تنفس اعلام کرد و ادامه دادگاه به بعد از ظهر موکول کرد

کد N10649