دلیل برکناری "شوهر عمه قدرتمند" چه بود؟

ایسنا نوشت:

کره شمالی امروز (دوشنبه) اعلام کرد، برکناری شوهر عمه رهبر این کشور به دلیل "اقدامات جنایی" وی از جمله فساد، فحشا و قاچاق مواد مخدر صورت گرفته است.

 خبرگزاری رسمی کره شمالی پس از نشست حزب حاکم کارگران گزارش داد: جان سونگ تائک، شوهر عمه کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی و همراهانش مرتکب اقدامات جنایی شده‌اند که به حزب و انقلاب ما ضربه شدیدی وارد کرده است.

در این نشست تصمیم گرفته شد تا جانگ سونگ تائک از تمامی سمت‌هایش برکنار شده و از حزب حاکم کارگران نیز اخراج شود. کیم جونگ اون نیز در این نشست شرکت داشت و ریاست آن را به عهده داشت.

خبرگزاری رسمی کره شمالی تعدادی از اقداماتی را که جانگ سونگ تائک مرتکب شده بود، نام برده و از آن میان می‌توان به سوءمدیریت سیستم مالی کشور، فساد، فحشا و سوء مصرف الکل و مواد مخدر اشاره کرد.

این خبرگزاری افزود: جانگ سونگ تائک که معاون رئیس کمیته دفاع ملی کره شمالی بود، تظاهر به حمایت از این حزب و رهبری کشور می‌کرد، اما در حقیقت مشغول به تفرقه انگیزی بود و در حقیقت فردی دو رو بود. جانگ مرتکب اقدامات نامتعارف و فساد شده و در حقیقت فردی عیاش بوده است.

آژانس جاسوسی کره جنوبی هفته گذشته اعلام کرد، جان سونگ تائک که دومین مرد قدرتمند کره شمالی محسوب می‌شود در ماه نوامبر از سمت‌های خود برکنار شده است.

52261

کد N10465