انتخابات سراسری بنگلادش به تعویق افتاد

سیاسی

مقام‌های بنگلادش اعلام كردند كه نخست‌وزیر این كشور به معاون دبیركل سازمان ملل متحد گفته است كه احتمال می‌رود كمیسیون مستقل انتخابات برای تامین نظر مخالفان و احترام به خواسته‌ آنها تاریخ انتخابات پارلمانی را به تعویق بیندازد.

نخست‌وزیر بنگلادش از تعویق انتخابات پارلمانی این كشور برای تامین نظر حزب مخالف كه پیش از این تهدید به تحریم این انتخابات كرده بود، خبر داد.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، مقام‌های بنگلادش اعلام كردند كه نخست‌وزیر این كشور به معاون دبیركل سازمان ملل متحد گفته است كه احتمال می‌رود كمیسیون مستقل انتخابات برای تامین نظر مخالفان و احترام به خواسته‌ آنها تاریخ انتخابات پارلمانی را به تعویق بیندازد.

اپوزیسیون بنگلادش اعلام كرده بود كه چنانچه تاریخ برگزاری انتخابات پیش از تشکیل دولت موقت اعلام شود، آن را نپذیرفته و انتخابات را تحریم خواهد كرد.

مسئول كمیسیون انتخاباتی بنگلادش نیز پیش از این با اشاره به درخواست مخالفان برای تعویق انتخابات پارلمانی، گفت كه چنانچه اجماعی وجود داشته باشد می‌توان این انتخابات را به تعویق انداخت تا از حضور تمامی طرف‌ها در آن اطمینان حاصل شود.

پیش از این، پنجم ژانویه برای برگزاری این انتخابات تعیین شده بود.

کد N9770